Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem járok sűrűn korházba de...

Nem járok sűrűn korházba de nem is tervezem igazán de már muszály. Mert elég komoly fitymaszükületem van, de most a korházban az Urulógiára kell mennem vele? Ja és szülök tudta nélkül szeretnék átesni a műtéten szerintetek ebbe akadályozna vmi?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha elmúltál 18 éves, akkor nagy korú vagy, és te döntesz a műtétről. Viszont 18 éves kor alatt szüleid aláirása is kell hozzá.

Azt azért nem értem, hogy miért ilyen nagy titok ez a szüleid előtt.

2011. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen az urológiára kell menned. Ha nem vagy 18 a vizsgálatra elmehetsz szülők nélkül de a műtéthez kell az aláírásuk, anélkül egy orvos sem csinálja meg.
2011. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Urológiai szakrendelésre kell először menned, oda nem kell beutaló.

Általában ambulánsan oldják meg ezt a problémát, azaz nem kell befeküdnöd a kórházba!

A szülői papírozás 18 év alatt kell, de hallottam már olyanról is, hogy eltekintettek ettől!


Sok sikert!

(A muszáj az "j", az uszály az az "ly")

2011. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Az orvosi beavatkozásoknak előtte mielőtt döntesz alaposan nézz utána,mert lehet megtudják oldani fityma plasztikával is a szükületed,és akkor megmarad a fitymád,míg metéléskor azt elveszted,akár teljes mértékben,akár részlegesen és tovább tart a gyógyulása is a teljes körülmetélésnek.


Mindenképp kérdezz rá,hogy van mód hogy a fitymád megmaradjon,mert sok esetben egyből a metélést javasolják az orvosok ha nem kérdez rá a páciens a megoldásokra.


De mielőbb menj el orvoshoz,vizsgálatra fiatalkorúként is elmehetsz egyedül is,de műútéti beavatkozás esetén 18 éven alulinak szülőnek kell a műtéthez hozzájárulnia.De otthon ha még nem vagy 18 nyugodtan beszéld meg mi van,nincs benne semmi ciki,talán közösen könnyebb lenne döntenetek,végig kutatni az összes lehetésges megoldást és választani.Nincs benne semmi szégyelni való.

2011. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne beszéljétek le a körülmetélésről. Majd Ő és az orvos eldönti. Mert úgy jár mint az a másik szerencsétlen akit sikerült lebeszélnetek!!!
2011. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
39%
2011. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Én csak lebeszélni tudom a körülmetélésről, mivel vannak tisztességes módszerek is, még erősebb szűkület esetén is. Nekem nagyon sok problémám van azért, mert nincs fitymám, szóval nem értem, miért is NE beszélnék le mindenkit a fityma eltávolításáról. Meg lehet azt lazítani, 2011 van, csak szólok. Akár részleges, nagyobb metéléssel ÉS bevágással. Nem kell azt levágni, nem véletlenül van ott. Ha szűk, akkor gyógyítani kell és nem levágni, törött kart se vágunk le...
2011. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

A körülmetélést is el lehet jól rontani,és ha nem szükséges mért kellene megcsonkítani a péniszét,itt is vannak akik képviseli körülmetéltéltként magukat,hogy az orvos elszúrta.Ha az orvos béna akkor tök mindegy milyen műtétet végez,el szúrhatja.


Egyébként kevés esetben szokott gond lenni egy szakértelemmel,szaktudással rendelkező,leliismeretes orvosnál hogy fityma plasztikát elrontaná.A fontos jó orvost kell találni.


Nem kell mindenkit minden áron körülmetélni,mindent el kell mondani,hogy milyen lehetőségei vannak a kérdezőnek a szükülete kezelésére és utána neki jól át kell gondolnia mit akar,kinézetileg,beavatkozásilag,megkérdezni a gyógyulási időt és dönteni.Tény neki kell dönteni,de ne hamarkodja el,nézzen mindennek utána és csak utána dönts.Nézz körül,kérdezgess hogy a megyédben milyen urologusról vannak igen pozítív vélemények,hisz a jó orvos a legfontosabb.


De menj minnél előbb orvoshoz!Neki kell döntenie.

2011. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!