Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos cane corsomnak a...

6 hónapos cane corsomnak a harmadik szemhéja begyulladt! Piros kitüremkedés van a szemén. Eléggé váladékozik, és hát nem szép! Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 23:01
 1/6 Akiteki ***** válasza:
Véleményem, hogy orvoshoz kell vinni. Talán bement alá valami, attól gyulladt be. Nekünk tavaly egy toklász ment a kutya szemhéja alá, de csak az orvos tudta kiszedni, olyan mélyen.
2011. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem francia bulldogom van, és a harmadik szemhéja rendszeresen kitüremkedik :S

az egyiket megműttetük, mert sokszor begyulladt, a másik is néha kijön, de óvatosan vissza tudom nyomni neki


próbáld meg te is nagyon óvatos nyomással visszarakni(ahogy közelítesz a kezeddel majd becsukja a szemét)kb úgy mint ahogy mi is szoktuk a szemünk sarkát masszírozni


elképzelhető hogy neki is laza a harmadik szemhéja és majd műteni kell, vagy így visszarakosgatni, de még mielőtt megpróbálnád visszarakni neki, győződj meg róla hogy nincs idegen test a szemében!

2011. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok


ha váladékozik is, akkor tényleg nem árt megnézetni a dokival!


elég valószínű, hogy kap majd garasone szemcseppet

2011. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál!AZt mondta nem gázos, hogy ezeknél a fajtáknál ez ,,jellemző"

Mondta hogy halványulni fog, de lehet h a kitüremkedés ott marad:S

ez lehet?

2011. dec. 17. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, lehet


ha ott marad, akkor praktikus műteni: 2 öltéssel megoldják, hogy a helyén maradjon


de az is lehet hogy csak heti egyszer kitüremkedi, de akkor te is óvatosan helyére tudod tenni

2011. dec. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
...."mondta nem gázos, hogy ezeknél a fajtáknál ez ,,jellemző" ..."-igen ha nem megbízható tenyésztőtől szaporítótól veszünk kiskutyát akkor ez jellemző...célszerűbb megműtetni mert állandóan be fog gyulladni neki és ez magától nem múlik el!
2011. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!