Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használ valaki hosszű szőrű...

Használ valaki hosszű szőrű kutyán Kiltix nyakörvet (havanese, bolgonese, máltai, shi-tzu, yorkie stb)? Tényleg összecsomódosik alatta a szőr?

Figyelt kérdés
Ha minden nap leveszem fésüléskor akkor ez elkerülhető, és ettől nem lesz hatástalanabb a nyakörv?
2009. máj. 18. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindig szépen kifésülöd,nem lesz gond. Bár ebben az esetben a cseppet ajánlom(Frontline Combo). Hatékonyabb mint sok nyakörv.
2009. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nagy tévedés. Cifra mudink van, 12-15 centis a szőre, semmi baja nem lesz a nyakörv alatt, ugyanolyan selymes, mint mindenhol máshol.
2009. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Használunk cseppet is, de nagyon kullancsos helyen élünk, és az orvos javasolta a spot-on + Kiltix kombinációt. Még csak ma vettük meg, azért nem tudom milyen hatással lesz a selymes hosszú szőrre (máltaim van). A mudi szőre nem tudom milyen, de talán egy picit durvább nem? Talán azért nem filcesedik alatta?

Minden nap fésülöm a kutyust, csak nem tudom nem-e baj hogy minden nap le van véve a nyakörv 10 percre. Ez elfelejtettem megkérdezni az orvostól:(

2009. máj. 18. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan leveheted napi 10 percre a kiltixet. Érdemes lenne Lyme kór ellen beoltatni, ha erősen kullancs-szennyezett területen laktok. Nagyon jó védelem a kiltix+spot-on, de nem 100%-os, hisz ilyen nincs. Az oltással a lyme kórtól védett lehet a kutyád, de a babesia ellen nincs oltás. Ezért érdemes mindent használni.
2009. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Be van oltva Lyme-kór ellen a kutyusom. Viszont már volt babéziás (Frontline mellett), ezért vagyok ennyire parás:(
2009. máj. 19. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!