Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort akarok tartani,...

Komondort akarok tartani, milyen ez a kutya és kinek való? Komondorosok válaszát várom.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:47
 1/4 anonim válasza:
100%
Kamaszkoromban volt komondorunk. Klasszikus módon, tanyán, pásztorkutyának. "Munkaidőn túl" kennelben. Nagyon ugatós, nagyhangú jószág volt. Kizárólag a családdal volt barátságos, másokra komolyan haragudott. Nem az a hízelgős fajta, legalábbis ő nem volt az. Apukám volt neki a "falkavezér", rá hallgatott igazán, de csak egyszerűbb dolgokra (ül, fekszik, hajtsd, gyere ide, fogd) tanította. Szerintem ez a fajta nem igazán városi lélek, inkább nagy kertbe való.
2009. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez a tapasztalatom, és sztem se való városba,kiskertbe, csak tanyára.
2009. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi városban lakunk, ott van komondorunk.

Hát sajna az udvar nem a legnagyobb,de amúgy sincs olyan nagy mozgásigénye. Meg a másik kutyusunk megmozgatja, meg el is viszem sétálni néha.

A miénk nagyon szeretetigényes,bújik hogy simogassuk,gyerekeket imádja :)

nyugodt kutyafajta, nem kell annyit vele foglalkozni,mert nem is igényli ha sokat nyúzom.

Az etetése sem kerül sokba, nem igényes felnőtt korában.

Sztem olyan embernek való,aki szeretne egy különleges,igazi magyar kutyafajtát tartani.

Tökéletes fajta :)

Ha szeretnél többet megtudni róla,akkor regisztrálj és irj a fórumra,a tapasztalt komondor tartók,tenyésztők szivesen segitenek.

[link]

2009. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit is tetszik a komondor, és azon gondolkodsz, h neked való-e, ne habozz belevágni, nem fogod megbánni!!

Nekem is komondorom volt, azóta más kutya nem is kellene. 11 éves voltam, amikor mindenképpen kutyát akartam, már akkor is a nagy, erős kutyák tetszettek, aztán véletlenül lett komondor. Mikor hazavittem, anyám azt mondta, hű ez mekkorára fog nőni, meg fog enni minket. Hát kicsire éppen nem nőtt:)), igaz komondor mércével nézve nem lett nagy, viszont a tulajdonságaival mindenkit levett a lábáról. Lekenyerezhetetlen házőrző lett, mindig készen állt arra, hogy megvédje a házat és a család minden tagját (beleértve még a macskát is). Tökéletesen megbízható volt (minden ellenkező híresztelés teljesen alaptalan!!), minket imádott, az ismerősöket elfogadta, idegenekkel szemben viszont bizalmatlan volt, ahogy azt kell. Az évek során olyan mély kötődés alakult ki köztünk, ami talán a hajdanán volt pásztorok és komondoraik egymásrautaltságából fakad. Más kutyánál ez nincs így, akárki akármit mond.

Hogy kinek való a komondor? Elsősorban magyar embernek:) Hiszen magyar embernek magyar kutyát, ez lenne a normális.

Aztán meg olyan embernek, aki fogékony a rejtett értékek iránt, hiszen (sajnos) elég kevés komondor van az országban már, és nem is ismerik. Ha tényleg komondor kell, nyugodtan szerezz be egyet (természetesen csak jó helyről), imádni fogod! És ne hallgass a negatív propagandára:)

2009. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!