Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni anyukámat, hogy az lenne a legjobb a kutyánknak, ha ivartalaníttatnánk?

Figyelt kérdés
Mikor szóba hozom a kérdést, hallani sem akar róla, illetve azt mondja majd lesz nekik gazdájuk. Én tudom, hogyha nem szeretnénk tenyészteni az a legideálisabb dolog ha ivartalaníttatjuk, de ő nem érti meg, csak szeretné ha kiskutyák lennének, mert azok olyan aranyosak. És igazából fogalma sincs mekkora gonddal jár egy alom felnevelése mind a kutyának, mind a gazdának. (A kutyánk egyébként egy tacsi...)
2009. máj. 18. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj a menhellyel érvelni! Hogy nézze meg, mennyi tacsi van bent! Mutasd meg neki! Nem akarhatja,hogy a ti leendő kiskutyáitok is oda kerüljenek!
2009. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. Anyukád nem akar kiadni pénzt a műtétre, vagy tacskó szaporítást szeretne végezni, hogy jöjjön a pénz? Ha az előbbi, akkor mondd meg, hogy azzal a műtéttel egy csomó későbbi drága kezelés előzhető meg (tejmirigy daganat, gennyes méhgyulladás stb), ha az utóbbi, akkor például keresd fel, az olcsokutya.uw.hu weboldalt, és mutasd meg neki, hogy a tenyésztés nem úgy megy, ahogy ő elképzeli.

És mondd meg neki, ha csak úgy cuki kiskutyákat akar egy-két hónapra, akkor egyáltalán nem biztos, hogy lesz mindnek gazdája. Lehet, hogy nem négy lesz, hanem mondjuk 7-8. Ha elsőre szerencsétek is van, másodjára valószínűleg már nem lesz, mert már sóztatok azokra az ismerősökre kiskutyát, akiknek kellett.

Ha esetleg idősebb van és van rá, fogd meg a kutyát, vidd el és ivartalaníttasd, ha nagyon akarod. Akkor úgyse tud mit csinálni.

2009. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
idősebb vagy*
2009. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

vidd el anyukádat egy menhelyre, és mond megneki a következőket:

lehet, a ti kutyátok kicskutyái is itt fognak kikötni, mert egy kutyának lehet 8 kölyke is, és mivan ha nem tudtok mindnek helyet találni vagy a jó gazdinak tűnő ember egyszerűen kidobja!

Mond neki, hogy az anyakutyának nagyon megterhelő a terhesség és a kicsik felnevelése. Az állatorvosnak telefonközelben kell lennie hogy akármikor ki lehessen híni házhoz, szal előre szólni neki, hogy mikorra várható szülés

ha komplikáció adódik ( kisebb kutyáknál gyakoribb) elakadhat benne kiskutya, fertőzések stb... ezt egy tenyésztésben nem jártas ember nem tudja általában jól lereagálni, és ha valami bajvan akkor orvos, akinek sok 10ezer forintot kell fizetni, különben bele is halhat a kutya...

2009. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy szaporítani szeretne. Szerintem csak aranyos kiskutyákat szeretne. Még azt is elképzelhetőnek találom, hogy ajándékba adná őket. A pénz meg nem lenne gond a műtétre, (tudom mennyibe kerül, utánanéztem) itt a kiskutyákon van a hangsúly, hogy legyenek... És van egy olyan érzésem, hogyha elkezd tüzelni, nem fognak tudni odafigyelni rá és máris lesz 1 alomnyi keverék kiskutya...

Egyébként én is gondoltam már arra, hogy fogom elviszem az állatorvoshoz és kész, de ez így szerintem nem lenne fair...

2009. máj. 18. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:
hát figyu, akkor vidd el te és ivartalanisd,ha a beszélgetés, az indokok,érvek ellenére sem hallgat rád anyukád.
2009. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira szeretne kiskutyust, akkor fogadjatok be egyet. Mondd meg neki, hogy éppen azért, mert annyira szeretne, nagyon rossz lesz, mikor oda kellene adni őket (ha egyáltalán sikerül). Az én anyukám kiscica mániás, egyszer átutazóban volt nálunk egy cica, egyik nap éjszaka jöttem vele, és másnap délután mentünk tovább. Tudta, hogy én gondozom majd, de majd a szíve szakadt meg, hogy elviszem, így csináljam, úgy vigyázzak rá stb. Ettől függetlenül a lány cicákat ivartalaníttatta, mert sose lehet tudni, hogy jó helyre kerülnek-e, ha egyáltalán kerülnek valahova, egyszer viszont mindenképp megnőnek, és csak nem lehet 10 macskánk.

Ha annyira szereti a kiskutyákat, akkor hass rá ott, hogy sose tudni a kis cukikák hová kerülnek, nem-e dobják ki őket, de meg pedig nem tarthatjátok őket, mert akkor egy idő után teljesen elárasztanak majd a kutyák, szóval a legjobb, ha nem hagyjátok beindulni a folyamatot.

A kutyus pedig nem lesz kevesebb attól, ha nem lehet anya, azt se fogja tudni mi az, eszébe se jut, hogy neki lehettek volna kicsinyei. Neki nem azért lesznek mert vágyik a pici cuki kutyákra, hogy nevelje őket stb. hanem azért mert "ez van".

Figyelj, nekünk van egy lány cicánk, az első, akit vemhesen ivartalaníttatunk, (a doki mondta, hogy görbe utakon járt, mert volt benne 3 cica) imádtuk a kiscicákat, de még is. Lett volna plusz három cicánk, ha nem visszük el akkor. Aztán később egyszer három kis árva cica került hozzánk, hogy majd meggyógyulnak nálunk és keresünk nekik gazdát. Naná, hogy nem kellettek senkinek. Ha az első almot megtartjuk, ami csak három lett volna (plusz nem számolom, ami azóta lett volna neki, meg a kölykeinek), akkor most hét macskánk lenne, hetet kellene ivartalanítani, mert ha nem... Lavina. Szóval, ha nem tudjátok odaadni, az gáz, főleg, ha lenne vagy nyolc kicsi. Ha kiskutyát akar, csináljátok tervezetten, vagy végleg fogadjatok be annyit, amit elbírtok, vagy ideiglenesen is be lehet kicsiket fogadni menhelyről, legfeljebb végleg megszeretitek és ott marad. Lassan úgy is tele lesz minden az apróságokkal.

Mondj neki ilyeneket, hátha. :)

2009. máj. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!