Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákat vagy macskákat...

Kutyákat vagy macskákat szereted jobban? Miért?

Figyelt kérdés

Számomra a macskák semmire sem jók , kivéve azokat amik nem egereket vadásznak le. Különben nem is lehet velük játszani , csak ha ők akarják , foglalkozni sem lehet velük ha éppen nincs kedvük hozzá. Elszöknek otthonról , ha éppen úgy tartja kedvük elszöknek egy másik családhoz, meg ilyenek.

Én teljes mértékben kutyás vagyok.


2011. dec. 18. 20:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Teljes mértékben kutyásnak tartom magamat! A macskák önzőek..a kutyák tűzbe mennének a gazdájukért :)
2011. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát igen. Köszönöm a válaszodat.
2011. dec. 18. 20:05
 3/29 anonim ***** válasza:
régen macskás voltam nagyon, most már 50-50.
2011. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Kutya :)
2011. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Mindegyiket nagyon szeretem. Mivel most nincs bekeríthető udvarunk, hét macskát tutujgatok. Korábban kutyáim voltak sok-sok évig. A macska egy független állat. Nem várható el tőle, hogy hagyja magát nevelgetni. Önmagáért kell szeretni.
2011. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
Kiskoromban féltem a kutyáktól, mostanában se vagyok oda értük túlságosan, a macskákkal viszont sose volt gondom, tehát macskák :D
2011. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Macska!Lakásban élek,sokkal jobb a macska,mert nem kell sétáltatni naponta többször(úgy értem,hogy ha esik az eső,kinek van kedve levinni?nekem legalább se lenne)Az etetése is olcsóbb.Egyébként félek a kutyáktól,mert egyszer megharapott egy.
2011. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok.A macska nem szökik el simán egy másik családhoz.Ha jól bánnak vele a gazdái és szeretik,akkor biztos nem.Régebben kertes házban laktam,ott is volt cicám,de nem szökött el soha.
2011. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A kutyákat is szeretem, de a macskákat jobban. Nem szolgalelkűek, és nekem tetszik, hogy nem "ugráltathatom" (pl. ha nem akar játszani, akkor nem kell neki, ha épp nem vágyik arra, hogy megdögönyözzem, akkor elmehet, szerintem ez így van rendjén), nem szolgának tartom, hanem a családtagomnak, aki (nagyjából) azt csinálhat és akkor, amikor akar. Ennek az eredményeképp imád engem a macskám, folyton a közelemben van (1 méteren belül), folyton dorombol, stb:) A családból csak én állok hozzá így, viszont csak engem szeret. Nem véletlen:)

20/L

2011. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez is az is.Macska sokkal jobb lakásba,kutya meg kertes házba,bár oda is jó a macska.

Persze teljesen más a két faj eredete,a macska sosem volt falkaállat senki nem parancsolt neki nem volt vezér,magányosan jár kel,még manapság is meg tud élni vadon is,a kutya meg pont az ellentéte.Szóval egyik sem önző vagy hűséges ,ezek emberi fogalmak,csak más az ösztönkészletük..

Tapasztalatból mondom ,egy olyan macska akivel foglalkoznak ,nem csak etetik és arrébb lökik ,az ragaszkodik az emberhez és nem csak a házhoz.Trükköket is be tud tanulni ,ha van motivációja és éppen van kedve hozzá.És nagyon jól kiismeri az embert,a végén a macska idomítja be a gazdáját ,ha nem vigyáz:D A kutya ebben teljesen más, a gazda örömére ,alázatból is megteszi amit kell ,mert benne van a génjeiben ,a falkavezér szolgálata.

Hasznosságban a kutya megint csak jobb, mert a macska ,a rágcsálók irtásán kívül gyakorlatilag semmi másra nem mutatott hajlandóságot és ezért a tenyésztők sem erőltették soha, mondjuk egy kotorékmacska vagy harcimacska kitenyésztését leginkább küllemre mentek.Ellentétben a kutyával ahol 1kg-100ig ezerféle fajtát létrehoztak.

Nekem volt mindig mindkettő, a kutyával lehet sétálni ,suliba járni,őrzi a házat szóval "interaktívabb" állat, a cica meg jó ,ha van, mert kedves szép ,de független .Nehezebb kivívni a szeretetét.Igazából egy félvadállat-félházi még mindig ezért érdekes,hogy mégis eldorombolgat az ölünkben.

2011. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!