Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Rottweiler...

Ez normális? Rottweiler kutyával őrizzük a telephelyet.

Figyelt kérdés
Nagyon jól végzi a dolgát, éber, "hamis". Viszont mikor a területen kívül van, pl sétáltatás közben, kezes bárány idegenekkel szemben is, szerintem ha előtte rabolnának ki, vagy vernének meg simán végignézné..Viszont amint visszakerül a területre mint ha kicserélték volna, a kerítés közelébe nem lehet menni.. Normális ez?
2011. dec. 19. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Anyósom rotija is ilyen. Azért más a kerítésen belül, mert az az ő területe és őrzi.
2011. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Végeztél vele őrző-védő képzést?

Csak mert minden kutya territoriális, és 100-ból 99 megugatja az idegeneket, kezdve rottweilertől a csivaváig.

De ha kiviszed őt az utcára, az egész más szituáció. És tök normális, hogy ott nem ugatja meg az idegeneket, ha ezt tenné, akkor lenne baj. A személyvédelem az más, azt tanítani kell neki.

2011. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A rotik szerintem alapból ilyenek, az enyém is elég barátságos, pl. kutyasuliban akiket már kicsit ismer, azokhoz oda is meg megsimogattatni magát. Otthon nagyon vehemensen védi a területét, de mikor valakit mi engedünk be, akkor egyből barátságos vele. Biztos, hogy nem nézné a te kutyád sem tétlenül, ha megtámadnának, megvédene az tuti. Én mondjuk szeretem ezt a tulajdonságát, hogy ha szükség lenne, akkor számíthatnék rá, de attól sem kell tartani, hogy nekimegy embereknek az utcán.
2011. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem jártam vele őrző-védő suliba, sajnos nem volt rá lehetőségem.
2011. dec. 19. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:

az teljesen normalis,hogy mikor kiviszed baratsagos.

Egyik rendor rotija is ilyen,viszont az en keverek kutyam nem.Ha kiviszem setalni ugatja a tobbi kutyat es az embereket is.:))Tudom hogy ez nem jo,de nem tudom hogy szoktassam le.

2012. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!