Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kene odafigyeljek?...

Mire kene odafigyeljek? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés
12 eves vagyok, a tegnap kaptam meg a regota vagyott kiskutyamat, 4 honapos, szuka Selena Jonesnak neveztemel, de Selynek fogom szolitani. Porazra meg nincs tanitva, de szerintem hamar megtanitanam neki, termeszetesen jutalomfalatok segitsegevel es eloszor a kertben gyakorolnank. A kertben tartom es fokeppenelen en vigyazok ra. Melyek lenne a legjobb tap? A jo jatek??? A jo jutalomfalat???Es a nevelese soran mire kene odafigyelnem?? A neve megfelelo???
2011. dec. 23. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Én Happy Dog tápot ajánlok, prémium minőség, közép kategóriás ár :) Eddig milyen tápot kapott?

Jutalomfalatnak virslit, párizsit, sajtot szoktam felkockázni, imádja a kutyusom :)

A neve teljesen jó, ha Selynek fogod hívni, mert rövid, könnyen megjegyzi majd :)


A nevelése kapcsán fontos a következetesség, hogy felállítsátok a szabályokat és az alól nincs kivétel, mindig tartsátok be, így nevelhető a legkönnyebben.

Ajánlom figyelmedbe Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét és ha trükkökre szeretnéd tanítani, akkor a 101 Kutyatrükkből érdemes. Mindegyik fent van a neten, tárolt változatban, ha google-ba beírod, rögtön megtalálod :)

Játéknak olyat válassz, amit nem tud szétszedni, nem nyelhet le :)

Jó kutyázást! :)

2011. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, nem tudom, hogy eddig milyen tapot kapott... Sot szerintem etelmaradekot kapott... Hat rendben, ha talalok Happy Dogot akkor azt fogja enni. A konyveket most olvasom :)
2011. dec. 23. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

nálunk a pro plan és az acana is bevált :)

nálunk egy összefonott kötél a kutyusunk kedvence de műanyag csont is jó illetve olyat vegyél ami jó a kutyusod méretének:)


milyen fajta kutyád van???


jó kutyázást!!

2011. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj, hat, hogy hagyhattam azt ki, hogy milyen fajta???? Hat, amugy egy kis Golden Retriver... Am valtozott a neve, Selena Gomez lett :P
2011. dec. 23. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Acanának úgy tudom magas a fehérjetartalma, akár csak a Royal Caninnak, ha jól tudom.

Mindenképp olyan tápot válassz, aminek a fehérjetartalma 30% alatti! Hirtelen nőhet tőle a kutyus, ami nem jó.

Happy Dog izületvédőt is tartalmaz, ami nagyon fontos egy golden méretű kutyánál!


Fressnapfban tuti, hogy van Happy Dog, én is vettem már ott, most már netről rendelek, mert jóval olcsóbb!

2011. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp derítsd ki, hogy az oltásai megvannak-e, illetve rendszeresen kapott-e féreghajtót. Ha igen, akkor már mehetsz vele sétálni, ha nem, mielőbb pótoljátok, mert a férgesség Rád is veszélyes lehet.


A jó játék olyan, amit nem tud könnyen szétrágni és lenyelni. Nekem a csomózott kötél vált be, jó strapabíró, és a tömör gumilabda, ami elég nagy, hogy ne tudja lenyelni. A Golden retrieverek szeretnek apportírozni, egy labda sosem árt. :) 4 hónapos, elvileg épp a fogváltás közepén van, és ha a kötéldarabot rágicsálja, könnyebben átesik a fogzáson.


A jutalomfalat bármi lehet, ami jó illatos és könnyen le tudja nyelni. Tehát ne velőscsontokat osztogass jutalomként, hanem valami apró, könnyen csúszó dolgot, mondjuk virslidarabkákat.


A póráz: mindenképp 1-1,5 m-es műanyag v. bőr pórázt vegyél, mert ugyan a flexi nagyobb "szabadságnak" tűnik, de nem tudod vele irányítani a kutyát és könnyen a fejedre nőhet, pláne hogy elég nagy testű lesz. A póráz úgyis csak arra való, hogy a futtatóig/erdőig elmenjetek. :)


A nevelésnél nagyon fontos, hogy ha valamit nem akarsz, hogy később csináljon (pl. felugráljon rád) akkor azt már most tiltsd meg neki, hiába tűnik aranyosnak. Ha a család megegyezett, hogy tilos felmennie a teraszra, akkor már most rá lehet nevelni, hogy mit szabad és mit nem. Fontos a következetesség, és hogy határokat szabj.

Na meg a türelem. :) Egy 4 hónapos kölyök még igen szeleburdi, nem fog első szóra megérteni mindent, és ha meg is érti, jó eséllyel 2 perc múlva elfelejti. De a tanítását nagyban megkönnyíti a klikker nevű eszköz ( [link] a Fressnapfban kb. 5-600 Ft).

Már ennyi idősen bőven lehet tanítani az alap dolgokra (behívás, ül, fekszik, marad, helyedre, pacsit...). A legfontosabb persze a neve és a behívás, elsősorban ezekre fektesd a hangsúlyt.


Jó kiskutyázást! :)

2011. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!