Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutya a háznál? (Amstaff)

Új kutya a háznál? (Amstaff)

Figyelt kérdés

Arról szeretnék érdeklődni, hogy egy kölyök amstaff szuka mennyire lesz domináns a már meglévő német juhászaimmal? (1 kan 1 szuka)

Ha kölyökkorában kerül hozzám, járatom kutyaiskolába összeszoknak majd?


2011. dec. 23. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

a kérdés inkább az, hogy a meglévő kutyák hogyan viselkednek? mennyit tudsz velük foglalkozni naponta és egy harmadik kutyára is lenne-e időd?

a dominancia pedig nem nem, nem fajta kérdése és jóesetben az ember a domináns egyed egy családban...

2011. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A meglévő kutyusokkal nincs probléma, szófogadó szelíd kutyák. Persze a kan egyértelműen domináns, első egy két napban fitogtatta hogy ő az úr a háznál, de akkor sem támadta sőt, még morogni sem morgott rá, csak mikor játszottam velük eszméletlen irigy volt :D

Szóval szerintem velük nem lesz baj, inkább az érdekelne hogy az amstaff mennyire tűri ezt a játékos de még is nagyon komoly helyreigazítást? Mert hát még is csak terrier.

És hogy a saját nemével mennyire agresszív?

2011. dec. 23. 16:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azzal is teljesen tisztában vagyok hogy nevelés kérdése az egész. Volt már terrier kutyusom, de nem amstaff. Ezért vagyok bizonytalan. De még is ezt a fajtát szeretném választani, mert szerintem lenyűgöző kutyák, ha jól bánnak velük.
2011. dec. 23. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A kölykökkel nincs gond,hiszen eleve egy falkából jönnek,ahol az anya állat a vezér.Ha meglévő kutyák jól vannak nevelve,márpedig így van,akkor nem lesz gond.
2011. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem lehet előre megjósolni. Majd kiderül. Kölyökként még biztos nem lesz domináns, és ha a németjuhászok fenntartják a növekedése során a helyzetüket, akkor nem hiszem, hogy gáz lesz, pláne hogy szuka. De mondom, nem akarok jósolni, bármi megtörténhez.

A kutyiskolának meg ehhez igazából nem sok köze van, mármint a legtöbb kutyaiskolának. Attól, hogy a kutya ül, fekszik meg igazodik, nem fog jobban kijönni a többi kutyával :)

2011. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Még annyi lenne a kérdésem, hogy nagyjából milyen idősen érdemes elvinni kutyasuliba?


(Fogalmam sincs hogy működik egy kutyasuli ezen a téren tanácstalan vagyok, mindig egyedül saját magamtól képeztem ki a kutyáimat, de szívesen kipróbálnám hogy suliban hogy működik ez. ) :)

2011. dec. 23. 19:45
 7/8 A kérdező kommentje:

" Attól, hogy a kutya ül, fekszik meg igazodik, nem fog jobban kijönni a többi kutyával :) "


Igazából nem is azért szeretném elvinni, hanem hogy szokja az idegen kutyák és emberek társaságát, mivel hogy tanyán lakunk, és itt nem igazán adatik erre lehetőség, de nem szeretném ha rosszul szocializálódna. Ezért gondoltam hogy elviszem kutyasuliba, hogy szokja az idegen környezetet, embereket, állatokat.. :)

2011. dec. 23. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor a kutyaóvoda a neked való, ahova az érvényes oltások megléte után viheted. Annak pont az alapozás, a szocializáció a lényege; a legtöbb kutyaiskolán engedelmes képzésen max. közömbösítést csinálnak, de annak meg kevés köze van a többi kutyával való kapcsolatához.

Azt meg, hogy engedelmesre mikortól lehet vinni, iskolája válogatja, általában 6-8 hónapos kortól engedik, de ha oviba jártok, akkor akár fejlettségi szint alapján is dönthetnek. Nem mindig a kor a mérvadó.

2011. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!