Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?

Mi történhetett a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Ma reggel rosszul lett a kiskutyám. A gerincére le volt bénulva. Nem tudott megmozdulni, aztán pár perc múlva pedig semmi baja nem volt. Tacskó, és ami azt illeti a fajta fontos, mert a fajtabetegségük a gerincsérv, és azt hiszem ez az egyik tünete. De még csak 3 éves, idősebb korban szokott ez kialakulni! Vagy itt már a kor nem számít? Viszont most már teljesen jól van, és egyébként nincs elhízva, és lépcsőzni se lépcsőzik (mivel ezek miatt is kialakulhat ilyesmi). Akinek van valami ötlete, hogy mi lehet ez, vagy már találkozott vele, írjon!
2011. dec. 26. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A bénulás nem múlik el pár perc alatt. Mi történt pontosan a kutyáddal, mit csinált, amikor nem tudott megmozdulni?
2011. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán megkérdezhetnél erről egy állatorvost. Jobbulást neki :)
2011. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor csak rosszul ugorhatott, vagy ilyesmi? Hát, nem én vettem észre, az ágyában feküdt és nagyon meg volt görnyedve. Kivettük az ágyból és a hátára feküdt. Amikor fel akartuk állítani, elborult, mert nem tudott járni. Apám szerint se bénulásról van szó, de én olvastam sokat erről, és egyből ez ugrott be. De ki tudja, mióta tartott ez már szegénynek, mi meg csak akkor vettük észre. De nem sírt, nem nyüszített, mi még azt vettük észre, hogy egy pillanatig a száját se tudja megmozdítani.
2011. dec. 26. 10:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg fogunk kérdezni állatorvost is! És köszi!
2011. dec. 26. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi pulink kicsit bénán született ezért se adtuk el. Nem tudott ülni(még most is furán ül) sehogy nem volt neki kényelmes. Egyik nap anya véletlen ráment kocsival(25 cm-es kutyárol beszélek) és semmi baja nem volt! Nem nőtt még azóta se nagyobbra csak valahogy el volt ferdülve a csontja de anya miután ráment semmi baja nem volt. Aztán meg az időjárás miatt teljesen lebénult én könyörögtem hogy ne legyen elaltatva semmi nem használt csak az imám....egyik nap amikor jött barát nőm úgy kirohant hogy nem tudtam elkapni..ne tudd meg mennyire örültem...lehet hogy a tiednek sincs semmi baja csak az időjárás...mienk is ezt csinálja... :) bocsi hogy hosszú lett
2011. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mienk is elborult
2011. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos van valami vizsgálat, amivel a tacskóbénulás kezdeti tüneteit meg lehet állapítani.

Olyat az én kutyám júniusban csinált egyszer -én sem voltam pont akkor itthon, a szüleim mondták el- hogy egyszer csak elkezdett szédelegni, eldőlt, és bepisilt :(

Azóta sem tudom, hogy mi történhetett akkor. Ha van rá kereted, akkor érdemes lenne egy teljes kivizsgálásnak alávetni.

2011. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!