Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Hány, megy a hasa,...

Fontos! Hány, megy a hasa, étvágytalan. Mi a teendő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves pit bull kutyám, aki hasas (utolsó 2 hétbe van). Szombat reggel meghalt a kölyke valószínűleg bélcsavarodásban, de az orvos parvoval kezelte. Aznap este kezdett el az anyakutyának folyni a nyála, elkezdett hányni, és a hasa is ment. Kb 4 napja étvágytalan, inni is csak ma hajnalba kezdett el.. de a nagy része annak ki is jön. Állatorvos meg ilyenkor egy se rendel. Mit lehet vele ilyenkor csinálni? És egyáltalán mi lehet a baja? Nagyon nem szeretném, hogy elpusztuljon..
2011. dec. 26. 13:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ok.. inkább vegyétek úgy, mintha fel se tettem volna ezt a kérdést..
2011. dec. 26. 15:19
 12/19 anonim ***** válasza:
Most már ezt az egy napot csak átvészeli a kutyád. Holnap pedig okvetlen nézesd meg orvossal. Nem csak parvotól lehetnek ilyen tünetei.
2011. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Lehet herpeszes is (oltott? tesztelt? a kan az volt?)

akkor az vetélés és a szuka is rámehet. érdemes lenne csinálni egy tesztet

2011. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

oltott, és a kan is az volt.

vetélés.. nem hiszem, mozognak benne a kicsik.

2011. dec. 26. 15:40
 15/19 anonim ***** válasza:

herpeszre oltott volt a kan? az azt jelenti, hogy volt herpesze, csak lenyomják. az még fertőzhet. (a kannál a herpeszre való oltás az egyik jele annak, hogy nem szabad rátenni a szukára, csak ha teszteled az előző 3-5 napban naponta és nem mutatható ki a vírus)

én soha nem kísérleteznék oltott kannal, ha egyszer megkaptad a herpeszt azt már nem gyógyitod meg, a szuka tenyésztésre alkalmatlan, sőt fertőzi a többit is.

2011. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

*oltott, tesztelt

kimaradt egy szó. szóval a kan is tesztelve volt, oltva nem.

de egyébként depresszióra gyanakszok, amit szerintem a kölyök elvesztése váltott ki.. ( [link] legalábbis ebből arra következtetek.)

2011. dec. 26. 16:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Vemhes kutya nem depressziós. Várja az almot
2011. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
szerintem meg ez ugyanolyan, mint az embereknél. mintha egy várandós anyuka elvesztené az 5, vagy mindegy hány éves gyerekét.. ő nem lenne depressziós? de mindegy, ezt majd az állatorvos eldönti.
2011. dec. 26. 16:13
 19/19 A kérdező kommentje:
na, mivel felelőtlen gazda vagyok kedden elvittem állatorvoshoz. kapott 2 szurit, állatorvos annyit mondott, hogy 2 ujjnyira ki van tágulva, nincs teje, és ha a 60. nap előtt születnek meg a kicsik, akkor nem maradnak meg.. és valamilyen vírust kapott el, ami akár a galambkakitól is lehet (mellettünk meg lakik egy öregember, aki galambozik -.-), szóval még véletlen sincs szó parvoról .. ;):)
2011. dec. 29. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!