Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos amstaffom,...

Átkos05 kérdése:

Van egy 6 hónapos amstaffom, és nem bírom leszoktat az ugrálásról (teendő)?! 6 hónapos kutyusomnak így kell kinézni-e?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 13. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

cerberos kutyasuli honlapjáról: Felugrálás


Elsőként fontos tisztázni, hogy miért ugrálhat fel a kiskutya? A legtöbb esetben a kölyök célja az, hogy jóindulatáról biztosítson bennünket, hogy az arcunkat megnyalhassa (ugyanígy viselkednek a kölykök a falkában fölöttük elhelyezkedő kutyákkal is). A másik lehetőség viszont az, hogy a kutya provokál minket, az a célja, hogy vele foglalkozzunk. Minden esetben ajánlatos az ugrálásról leszoktatni a kölyköt, hiszen a későbbiekben sok bosszankodást eredményezhet, ha egy esős napon a 40 kilós Brúnó a nyakunkba (vagy éppen a frissen vasalt vendégek nyakába) ugrik. A legegyszerűbb mód a már feljebb említett „észre sem veszlek” taktika. Amikor a kiskutya ránk ugrik, egyszerűen forduljunk el tőle, rá se nézzünk egészen addig, amíg pár pillanatig mind a négy lábbal a földön nem marad. Utána lehet megsimogatni, foglalkozni vele. Tanulja meg, hogy négy lábbal kell a földön állnia ahhoz, hogy a gazdi figyeljen rá.

2011. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, második kérdésre, szerintem igen, nem túl kicsi nem túl nagy, még izmosodni ráér de a kép alapján nincs baj vele. de kár a füléért :)
2011. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 compactegon ***** válasza:

szép nagy feje van már most is :)

kérdésedre a választ első elmondta. másik módszer (ha rád ugrál), finoman lépj a hátsó lábára. ez is beválhat.

2011. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mekpróbálom ezeket a praktikákat bevetni!Habár a lábra lépés nem mindig sikerül mert az ő hátsó lába az én térdemnél van kb mikor felugrik! :)Akkor ugrál mikor hazajövünk munkából,gondolom azért mert örül!Sajnos most sáros az idő és nem nagyon örülünk neki ahogy ugrál :)

A füle sajnos el lett ba....-va,ezt mondtuk az orvosnak is de sajna ez van :( !Ezt nem lehet neki visszahúzatni,hogy ne dőljön be ennyire? :)

2011. dec. 13. 12:48
 5/11 compactegon ***** válasza:
ne figyelj rá ha hazaérsz, ez nagyon fontos. nálunk ez volt a döntő mozzanat a nevelésében. ajtón ki-be először mindig mi, kaja először mindig mi stb. de mióta nem foglalkozunk vele találkozáskor pár percet, LÉNYEGESEN szebben viselkedik. fura, de így van :D
2011. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot megfogadom!Azt elfelejtettem még megkérdezni hogy miért nyüszög mikor elviszem sétáltatni!Mikor kisebb volt akkor nem nyüszögött ezt egy 2 hónapja csinálja!Más kutyákkal pedig jó kijön,sokat szokott játszani az ismerősök kutyájával,csak a sétánál van baj!
2011. dec. 13. 13:04
 7/11 compactegon ***** válasza:

séta előtt csinálja, mikor indultok? biztosan tudja, hogy hamarosan játék következik :) az enyém akkor kászálódik ki az ágyból, ha már a sapimat, vagy a cipőmet veszem :)

kivétel reggel, akkor nyüszög pár hete, pedig tudja, hogy hiába :D

2011. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nem hiszem hogy lehet változtatni a fülén. kár hogy levágattátok, az enyémnek eszembe se jutna, olyan gyönyörűen áll neki (standard rózsafüle van) és imádom simizni neki olyan jó selymes. szóval tényleg kár érte de mostmár mindegy.
2011. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem!Akkor nyüszög mikor viszem őt játszani,de azt is csak akkor ha nem lát kutyát vagy macskát!Ha kiértem a rétre akkor már semmi baja nincs csak a köztes távolságon!
2011. dec. 13. 14:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kel megijedni mert bebukik a füle ,az enyém is 6 hónapos . Kötözd be neki és hagy ugy meg fog erősödni a porc. Nekünk sem állt jól mikor levágták ,el is voltunk keseredve hogy elcseszte a doki. Elkezdtük ragasztgatni állitgatni és 2 hét alatt beállt neki :) Ha segitség kell irj mailt és szivessen segitek, fel a fejjel nem lesz ezzel baj :)
2011. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!