Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel védekezhetnék kóbor...

Mivel védekezhetnék kóbor kutyák ellen? Nagyon félek tőlük

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha elhiszed, hogy ők jobban félnek tőled mint te, akkor már nem fogsz félni.

A kóbor kutya annak örül, ha elkerülhet téged.

Arra az egyre figyelj, hogy sarokba ne szorítsd őket, mindíg legyen egy menekülő út, amin kikerülhetnek.

És ne félj, menj határozottan. Ne állj meg.

2009. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

esetleg ha tartassz magadnál valami kutyakaját (pl száraz), akkor ha megérzik, közeledni fognak, de ha eldobsz 1-2 darabkát, utánaszalad, és addig elosonhatsz:)

Megúszod, és még jót is teszel velük:)

2009. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Tedd azt, amit az első válaszoló írt. Ők nagyrészt csak elkeseredett, éhes, szomjas és nagyon szomorú állatok. A félelem rajtad nem fog segíteni, de rajtuk főleg nem, egyáltalán nem tehetnek a sorsukról...
2009. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a kutyákat. Még a kóbor (vagy annak tűnő) ebeket is. Ha egyedül van 95% hogy nem veszélyes, sokszor meg is simogatom és adok neki kaját ha van nálam. Viszont amikor többen vannak (és nem "ismered" őket) akkor nem árt vigyázni velük, kerüld ki a "falkát" amennyire csak lehet. Olyankor veszélyesek lehetnek (néha "csak" csajozni akarnak és megszöktek otthonról) de ha igazán kóbor állatok akkor nem árt értesíteni az állatvédőket. (mindenki érdekében)
2009. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nálunk a faluban elég sok a kóbor kutya, de sok olyan is van, ami nem is kóbor, csak a gazdája nyitva hagyja a kaput, és kimegy.

Eddig sem voltam egy hú de bátor lány és már többször meg is támadott kutya. Egyik télen úgy harapott meg egy kutya, hogy a járdán sétáltam, a kapu nyitva volt, mert a gazdájuk a kocsival a garázsban volt. Két foxiszerű kutya volt és nagyon félthették a területüket. Én a buszra sétáltam és akkor még az ugató kutyától sem féltem, elsétáltam előttük. Csakhogy mire mögém került az egyik bokán harapott. Nem lett semmi bajom mert volt rajtam csizma de ez olyan "sokk" volt nekem lelkileg. Azóta nagyon félek. Ott akkor is elkezdtem sírni, és ha az utcán meglátok egy kóbor kutyát, azonnal remegek, a szívem zakatol és már potyognak a könnyeim...

Utána még volt mikor szintén a falunkban sétáltam, akkor már az úton mentem. Az egyik háznak nyitva volt a kapuja és egy hülye kis tacskó nekem jött. Tudom, tacskó, de az is simán bokán haraphat. Szerencsére elkergettem de azóta is egyfolytában figyelek ha megyek valahova.

Tavaly már kisvárosban volt hogy szembetalálkoztam egy kuvasszerű kutyával. Nagy forgalmú út mellett értem át a kutya oldalára, vissza is akartam fordulni, de nem tudtam a sok autótól. A kutya már vicsorogva jött nekem, amikor egy autó behajtott közénk és a kutyát leállította egy a kocsiból kiszálló férfi. Szóval ezek után már iszonyatosan félek. És a legrosszabb a sok primitív ember, aki ezt nem érti meg. Gondolkodtam már gázspray-ben, mindenben, de nem tudom, pontosan mi lenne a megfelelő...

2009. máj. 20. 12:36
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy leírtad ezek nem kóbor kutyák, hanem hülye gazdik neveletlen ebei (kivéve a kuvaszt, vele nemtommivan...). Ez teljesen más szituáció. Ilyen esetben két teendő van: vagy megbeszéled a gazdival a dolgot, hogy ilyet nem szabad csinálni, ejnye-bejnye (neveletlen kutyát kiengedni őrizetlenül, stb.) vagy feljelented (sérülést okozott a kutyája, így feljelenthető). Tekintve a mai magyar helyzetet gyakorlatilag mindkettő járhatatlan út nagy valószínűséggel, de nem akarlak lebeszélni.
2009. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a legnagyobb bajom, hogy hiába jelentenék fel akárkit is, hiába lenne nekem igazam, nem lenne semmi következménye rá nézve... Ez olyan elszomorító!

Valahogyan pedig meg kell magam védeni, mert nem akarom, hogy egyszer megtámadjon egy kutya...

2009. máj. 20. 12:54
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát teljesen megértelek ezek után,hogy félsz a kutyáktól. Bár velem még ilyen nem történt, hogy megakart volna harapni, de olyan volt már hogy még kicsi volt a kutyám és épp sétáltunk, és egy udvarról kiszaladt egy keverék kutya vicsorogva, én inkább belerugtam, minthogy megharapja a kutyámat. Hát a gáz sprayt csak akkor ajánlom, ha már tényleg veszélyben vagy. De vannak már kutyariasztó kütyük is.
2009. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Ja, gázspray! Sose az állatot büntesd, hisz ő nem tehet arról, hogy bunkó gazdája van, hogy kidobták őt vagy más ehhez hasonló borzalmak. Ne rontsd az amúgy is szánandó helyzetét. Ők CSAK segítséget érdemelnek (a gazdis is, hisz ő sem tehet a helyzetéről). A barom gazdáját büntesd, de az állatot soha!
2009. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Elárulnád, hogy mégis hogyan büntessem a gazdáját, amikor megyek munkába, a buszra, és a kapu kinyitva, a kutya vicsorogva, ugatva jön nekem? Vagy a gazdi majd kifizeti majd az egy napom, hogy nem tudok dolgozni menni? Biztosan nem, ez a baj. Ott, akkor a pillanatban nincs időm a gazdit hívogatni. Döntenem kell, hogy lefújom-e, vagy hagyom, hogy megharapjon, vagy bármit tegyen...
2009. máj. 20. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!