Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ivartalanítani az első...

Lehet ivartalanítani az első tüzelés előtt?

Figyelt kérdés
Fél éves törpetacskó szuka kutyusunkat ivartalaníttatnánk, de megoszlanak a vélemények. Az orvosok véleménye is! Most akkor ivartalanítsuk ilyen fiatalon, vagy ne?
2011. dec. 28. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tényleg megoszlanak még az orvosi vélemények is, úgyhogy az itt válaszolók véleményére semmiképp sem adnék a helyednek.

Az enyém az, hogy én inkább kivárnám az első tüzelést, de az usában pl. néhány hetesen ivartalanítanak.

2011. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából ezt Neked kell eldöntened. Nekem volt már így is, úgy is, de különbséget nem látok. Az orvosoknak viszont könnyebb kivenni az ivarszerveket úgy, ha már ki vannak rendesen fejlődve, ezért kampányolnak az mellett, hogy várja meg a gazdi az ivarérést, mert nekik így kényelmesebb. És ezt az állatorvos barátom súgta meg.
2011. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, azt a nekik kényelmesebb dolgot én is hallottam egy állatorvostól. Szerintem nyugodtan. Ezen a linken találhatsz információkat a korai ivartalanításról. A doki ráadásul marha jól műt, nagyon jó technikával. Láttam nála 5 hónapos,pár napja ivartalanított szuka kiskutyát. Ha nem mondják mi a helyzet, ki nem találtam volna, olyan hancúrt levágott a rendelőben.


[link]

2011. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de sajnos szegedi vagyok, úgyhogy mindenképpen itt kellene nézelődnöm. Remélem, itt is van laparascopiával operáló állatorvos!
2011. dec. 29. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!