Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb testű kutyák etetése...

A nagyobb testű kutyák etetése során, javasoljátok-e heti 1, vagy kétheti 1 napot, amikor a kutya nem kap enni, vagy csak kevesebbet? Egy pár tenyésztő javasolta, hogy néha koplaltassam 1 napot . Ne többet!

Figyelt kérdés
a kutyám,kb,hetente,kéthetente 1 × sokkal kevesebbet eszik ,( meghagyja a kaját ) igaz sokat iszik ( esetleg összefügg a melegfronttal ?)
2009. máj. 21. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Mi is kihagyunk neki heti 1 napot, mert meghagyja amit este kap, másnap eleszegeti, na aznap este nem kap másikat!

Óriás snaci

2009. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tavasztól őszig kell egy koplalónap. Javítja az emésztést a felszívódást, nem mellesleg a koplalónap utáni napon a kutya jutalommal sokkal nagyobb sikerrel tanítható (hiszen éhes)


Télen nem szabad kihagyni egy napot sem és fajtától függően indokolt lehet még egy kis adagemelés is (kinti kutyának)

2009. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Télen rendesen eszik, ezért akkor mi sem szoktunk kihagyni napot.
2009. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nem hagyok ki napot, sőt naponta 2-szer etetem a felnőtt kutyáimat is (óriástestű), mert tartok a gyomorcsavarodástól. Nekem a doki azt mondta nem szükséges a koplalónap, sőt nagytestűnél veszélyes is lehet (gyomorcsavarodás), ha utána hirtelen sokat eszik.
2009. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, gyomorcsavarodás akkor lehet, ha a kutya evés után hirtelen nagyot ugrik ( ha be van zárva esetleg). Vagy nagyon izgága és kaja után is szaladgál.

Kicsi az esélye egy ilyen betegségnek, de igaz, nagytestű kutyáknál valószínűbb.

2009. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

én 11.02


Az egyik kutyámnak már volt. Nem ugrálástól, egyszerűen evés után mindíg a hátán aludt és átfordult a gyomra. Szerencsére azonnal rohantuk dokihoz, műtét, rendbejött.

Ez több mint 10 éve volt, de azóta kétszer etetek naponta és nem is volt semmi gond egyiknél sem.

2009. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

OK. azt vettem észre , hogy néha sokkal kevesebbet eszik ,ez heti,kétheti 1 nap.

napi 2 × etetem ,berni pásztor.

kaja után 1 óra szigorúan pihi!

olyan ,mintha ő maga hagyná ki néha az evést ??

szerintem,még soha nem volt éhes :)

4,5 hónapos ,21 kg .

2009. máj. 21. 12:15
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Én sem hagyok koplalónapot és 2x etetek 1 nap és nekem is óriástestű kutyám van.Kaja után szigorúan 2-3 óra pihi.

Off.11:02 milyen fajta a kutyád?

Nyáron a kutyák is kevesebbet esznek(pláne télhez képest és ha kinzi kutya)mint mi emberek.Nem gond,adj neki kicsit kevesebbet.Az én kutyám most tüzel és van hogy csak az egyik adagot eszi meg 1 nap.Tiszta gyagya most:-)

2009. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mia z hogy sokat iszik?

Hallottam valahol hogy ha túl sokat iszik az lehet betegség jele is.

Normálisnak mondható mennyiség: a kutya súlyának max: 10%-a (Pl: az én 15kg-s ebemnek 1,5L a plafon, bár ennyit még a legmelegebb nyári napokon se nagyon szokott.)

2009. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha négy és fél hónapos, akkor ne koplalónapoztasd, szüksége van még a minden napi etetésre. Amikor azon a napon meghagyja, vedd el tőle a maradékot, ne maradjon előtte. Ha majd felnő, és 1-másfél éves korában mindig otthagyja heti, 2heti 1x a kaját, akkor lehet kihagyni egy napot.

Az enyém minden nap kér ugyanúgy enni, ezért nem hagyunk ki napot, télen pedig 2x kap. Reggel pár falatot, és este séta után pedig jó, vaskos kajákat :). (Kerti kutya). Amikor megjöttek a hidegek tavaly, kifejezetten tombolt az ajtóban a reggeliért.

Ha az enyém otthagyná, mi is koplalóznánk egyszer egy héten, én azt mondom, a kutya mondja meg, akar-e "szabadnapot" vagy nem :).

2009. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!