Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12-13 kilós kutyának egy vagy...

12-13 kilós kutyának egy vagy két Drontal Plust adjak?

Figyelt kérdés
Eddig nem merült fel a porbléma,mert még kölyök volt a kutyám, de most átlépte a 10 kg-os határt. Nem állatpatikában, hanem sima gyógyszertárban, mindig ugyanott veszem neki a tablettát. A gyógyszerész szerint a 10 kilónként egy tabletta szabály a kerekítés elvén működik, azaz kb 14 kg-ig még csak egyet, afölött már kettőt kell kapnia. Szerinte az én kutyusomnak túl sok lenne a kettő, de hozzátette, hogy nem biztos benne, mivel ők nem állatpatika. Kettőt vettem, de csak egyet adtam be neki, mert nem akarom túladagolni, viszont azt sem szeretném, ha emiatt nem lenne hatásos...
2011. dec. 30. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki még fél szemet, legközelebb fel tudod használni a másik felét.
2011. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Másfelet szoktam ilyenkor.
2011. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
másfél tablettát adj neki, különben nem lesz hatás!!
2011. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
1 bőven elég egy ilyen súlyú kutyának. De ha úgy gondolod hogy kevés neki akkor adj neki másfelet. Attól még nem lesz baja.
2011. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Drontal Plust lehet felezni és negyedelni is!

De ugyanúgy lehet bármelyik féregtelenítő tablettát!

12-14 kg-os kutyának 1,5 szem de 2 szemtől sem lesz baja.

2011. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, nekem is ez tűnt logikusnak, de úgy gondoltam, abból nem lehet baj, ha előtte kikérem nálam esetleg tapasztaltabbak véleményét. Ő az első saját kutyám :)
2011. dec. 30. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

az én francia bulldogom 14 kiló és az állatorvos megütközött, h csak 1 tabletta drontalt adok neki

azt mondta minimum másfél de nem árt neki a 2 se

2011. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 25 kg-ra már hármat javasolnak. De amúgy ha kicsit többet kap, akkor sincs tragédia. Meg hát inkább több legyen, minthogy maradjanak benne férgek :) De a másfél tabi tűnik a legjobb megoldásnak.
2011. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy 1 tablettát adj be 12-13 kilóra!!! Akkor adsz a sz@rnak egy pofont, mert ha van benne valami, nem írtja ki az összeset. Legalább 1,5 tablettát adj, de akkor sem lesz semmi baja, ha megkapja a kettőt!
2011. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!