Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8hetes törpespicc kiskutya...

8hetes törpespicc kiskutya szobatisztaságra nevelése / éjszakai altatása. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam e téren, érdekel ki hogy csinálta. Panelben van a kutyus, azt mondták még szabadba ne vigyük. Tehát szobában kell végeznie dolgát. Megoldás az ha kaja után odazárom dobozokkal ahol a pelenka van? Nyüszit szegény,de rávégzi dolgát. Pisi az ott sikerül ahol rájön, mindenféle előjel nélkül. Hétfőn magára kell hagynunk párommal jó pár órát, ha nem lát minket sír amíg el nem alszik. fél-1 óra alvás után felébred és ugyanez. Ez az állapot van most éjjelente is. Akinek van kiskutyája az hogy oldotta meg az éjjeli alvást vagy az esetleges távollétet? Elkerítsem egy kb 2x3méteres helyre? Vagy hagyjam hogy a lakás egész területén mászkálhasson és oda piszkitson ahova akar?
2012. jan. 1. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez segített:

Szobatisztaság: Szobatisztaságra minden kutya megtanítható, függetlenül a korától, vagy ivarától. Ahogy az embergyerek sem szobatisztán születik, hanem annak kialakulása egy bizonyos korhoz kötötten alakul ki, ugyanígy van ez a kutyakölyökkel is. Általában egy kiskutya minden egyéb ráhatás nélkül is előbb utóbb szobatisztává válik, de van pár módszer, amellyel gyorsíthatjuk ezt a folyamatot. A kölyök legtöbbször evés, alvás, ivás, játék után akarja elvégezni a dolgát, így ha e tevékenységek után időzítjük levitelét/kiengedését, nagyobb esélyünk van elkapni az eseményt. Ha kertünk van, azaz kertes házban akarjuk szobatisztaságra szoktatni, akkor is menjünk ki vele mindig. Amikor kiskutyánk kint végezte el a dolgát, mindig nagyon dicsérjük meg, és örüljünk látványosan annak, hogy nekünk milyen ügyes és okos kutyánk van. Ez jó hatással szokott lenni rájuk és könnyen megértik, minek is örülünk ennyire. A szobatisztaságra nevelést nagymértékben elősegíti az, ha gyakran visszük le/engedjük ki a kölyköt. Így többször kap lehetőséget dolga elvégzésére.Az orrát NEM SZABAD belenyomni a pisi-kakijába! EZ TÉVHIT, hogy ettől ő szobatiszta lesz!!!


Igaz, hogy kicsi de egy pisi, kaki le viteltől még nem lesz baja főleg ha vigyázol rá.

2012. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
100%

8 hetes kutyának van már két oltása.

Vidd le és lenn csinálja a dolgait ne a lakásban.

2012. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem most vanb egy 10 hetes yorkim és őt se szabad levinni még meg nem kapja a 4. oltását.Kb.jan 24-én lehet majd elöszőr levinn,ezt mondta a doki és a tenyésztő is!Próbáljuk a kutyapelusra rakni,de eddig csak 2-szer pisilt rá.Sajna most ez van oda végzi a dolgát ahol éppen éri.Parkettás a lakás így könnyű feltakarítani meg vettem sanytol fertőtlenítő sprayt így tuti tiszta lesz utána a padló.Este alszik csak hajnal 4-5-kor ébred meg elvégzi a dolgát és visszafekszik és fél 8.ig alszik tovább.Néha napközben ő is sír és nem tudjuk,hogy miért!:))Kitartást!Sajnos olyanok,mint egy kisbaba,de ez nem tart sokáig!:))
2012. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kiskutyánk hétvégén lesz 10 hetes, három oltásán van túl. Eddig kutyapelust használtunk, több kevesebb sikerrel. Mikor először megvettem neki (2 hete) többször pisilt rá, mint a múlthéten, de pár napja már egyáltalán nem. Az állatorvos azt mondta, hogy le lehet vinni, de csak max 10 percekre, úgy hogy nem érintkezik más kutyákkal és nem eszik lent össze semmit. Illetve a "Néééz kiskutya, megsimogathatom?" témát is kerülni kell. Várd ki max a harmadik oltását (ha ez megnyugtat), és utána kezd el leszokatni.


Én úgy szoktam, hogy tudom, ha eszik akkor egy, másfél óra után jön a kaka, ha aludt, vagy játszottunk sokat, utána pisi. Így mikor felkelt a szundiból azonnal öltözök is és viszem le. Szilveszter napján volt is siker, de tegnap nem jött össze, hátha ma már ügyesebb lesz.


Alvással nincs sok probléma. Inkább az egyedüllét. Azt nem bírja. Nekünk a szobában alszik a fotelben (direkt kutyás fotel), de ha kizárom akkor a folyosón is elvan, csak azt nem bírja, ha sokáig egyedül kell lennie. Sajnos a távollét olyan dolog, amit meg kell szoknia.


Az elkerítés szerintem nem a legjobb ötlet. Mert ne hogy felhergeld ezzel a kutyust, hogy be van zárva, és nem elég neki a nagy hely (nem vagyok jó matekos, lehet a 2*3 elég lenne :S). Én a helyedben azt csinálnám, hogy olyan helyet biztosítanék neki, ahol könnyű feltakarítani a piszkát (parkettás, járólapos előszoba) és onnan minden megrágcsálhatót (könyvet, bármit) elpakolni. Terítsd le ott a pelusát és hátha :S.


Azért majd írj, ha van valami siker, hátha mi is okosodunk :D.

2012. jan. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!