Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korától lehet...

Hány hónapos korától lehet egy kiskutyát tanítani? (németjuhász, de most 3 hónaposan elég makacs)

Figyelt kérdés
pl.: ül, fekszik az most is megy neki 3 hónaposan, de úgy komolyabb dolgokra, mint h "maradjad" és mikortól lehet agility-ztetni (csak az udvaron, semmi komolyabban) ?
2011. dec. 29. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a német juhász kutyánkat 5-6 hónaposan tanítottuk nehezebb dolgokra.
2011. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya élvezi és motivált, akkor nyugodtan kezdheted tanítani máris. A lényeg, hogy sohase unja a feladatokat, mindig akkor hagyd abba a tanítást, amikor a legjobban élvezi. Ha még nem annyira motivált, akkor várj vele inkább pár hónpot.

Az agilityt én minimum csak egy éves kora után kezdeném el, mert eleve egy dp-re hajlamos fajta, gyorsan nő, csonthártya gyulladása vagy egyéb mozgásszervi betegsége lehet, ami nagyon fájdalmas és akár maradandó is. Lépcsőzni se engedjétek.

2011. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
vagyis ilyen pici korában nem is szabadna sokat mozognia? csak azért mert én minden nap kivoszem sétálni minimum 45 percre. Ez baj?
2011. dec. 29. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy éves koráig ne nagyon ugrasd, vigyázz az ízületeire, de egyébként amit képes megtanulni, azt nyugodtan taníthatod neki.
2011. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás kell neki. Amit magától mozog egy kölyök, az nem káros. Tanulja meg, ahogy nő az alap engedelmességet.
2011. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az jót tesz, ha sétálsz vele, de csak annyit mozogjon, amenniyt ő akar, szóval pl. biciklivel még ne futtasd.
2011. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a "Maradj" parancsszót, 8 hónapos kora előtt ne kezd el, mert személyiség zavart is okozhat a kutyában. Nekem is most múlt 8 hónapos az NJ-m és a őrző-védő vizsgára készítem fel. A "maradj" parancsot még csak most tanulta meg.
2011. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na neee.

Tanítani elkezdeni kicsinek is lehet, sőt kell. Csak éppen a végrehajtásánál kell türelemmel lenni és nem azt várni, hogy egy hét alatt tökéletesen fogja tudni.

2011. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!