Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a komondor kiskutyának...

Ha a komondor kiskutyának kiskorától kezdve fésüljük a szőrét akkor idős korába is puha lesz? És ha levágom a szőrét és a szeme elől is? Ez beválna ? Szép lenne? ,?

Figyelt kérdés

2012. jan. 1. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon szép lenne, olyan lenne, mint egy óriás uszkár, ha meg is nyírjátok.
2012. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire megakarod változtatni a külsejét nem lenne egyszerűbb másik fajtát választani?
2012. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, viszont akkor tényleg minden nap alaposan ki kell bontani, mert könnyen filcesedik. Egyszerűbb lenne, ha kozmetikussal vagy hozzáértővel megcsinálnátok neki a zsinórokat, de ha szenvedni akarsz a szőrével, akkor hajrá.
2012. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Évekig foglalkoztam komondorokkal, és amit tervezel, az szerintem lehetetlen. A komondor szőre felnőtt korban elérheti a 40-50 centit, kizárt dolog, hogy ezt ki tudd fésülni úgy, hogy ne rasztásodjon.


Ha azt akarod, hogy puha legyen a szőre, akkor két évente tavasszal le kell nyírni a szőrét, teljesen. Ezt is kellene naponta fésülni, de talán még kezelhető.


Ha nyírod a kutyát, akkor se számíts olyan pihe-puha szőrre, mint kölyökkorban, mert a kölyökszőr sokkal finomabb, mint a felnőtt kori szőr.


Nyírás után a komondor szép fehér színt kap, és gyapjas érintése van. Ha megnyírod, akkor mindenhol meg kell nyírni, tehát a szeme előtt is. De ha már hosszabb neki, akkor nem kell csak a szeme előtt lenyírni, nem kell neki frufrut vágni, csak egy egyszerű textil hajgumival össze kell fogni a feje tetején.


Hogy szép-e a nyírott komondor? Jó kérdés. Egy erős testalkatú, nem túl magas kutya szerintem egész jól néz ki, egy vékonyabb, magasabb kutya első ránézésre agár testalkatot mutat, de pár hét alatt szépen elkezd nőni a szőre.


A vágást mindenféle képpen kozmetikusra, vagy tapasztaltabb kutyatartóra kell bízni, mert komoly gép kell hozzá, és vigyázni kell, nehogy belenyírj a szőrébe. Különösen a fejen és a lábakon kell nagyon figyelni.


Ha a komondort a természete miatt választod, akkor jó döntés, ha lenyírod a szőrét, mert szép rasztás szőr kialakítása, nehéz feladat, és tapasztalatot igényel.


Megnyírva így fest egy komondor:


[link]

2012. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
*nehogy belenyírj a bőrébe (nem szőrébe)
2012. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) nekem ez a fajta nagyon tetszik mert a szomszédunknak is ilyen fajta kutyája van (2) és a mamámnak is ilyen volt...legalábbis keverék, az azért annyira nem tetszik hogy olyan hatalmas nagy loncsos szőre lesz ezért is gondoltam a nyírás-fésülésre...nekünk pulink van és nekik is vágjuk a szőrüket,nem hagyjuk meg olyan hosszúra és loncsosra :)
2012. jan. 2. 09:27
 7/7 A kérdező kommentje:
nem nyírnéék ,dehogy...
2012. jan. 2. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!