Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Beagle kutyusom.10...

Van egy Beagle kutyusom.10 hónapos néhanagyon jó, de legtöbbször kiborulok. MINDENT TETTEM, semmi nem segít. A kutya sulin gondolkodom. Kérdésem. Szerintetek segit a kutyaiskola? Megéri? Tényleg tudnak segiteni a kutya problémáin?

Figyelt kérdés
Imádom, de már annyi kárt tett a házban és annyira konok, hogy tanácstalan vagyok.
2012. jan. 3. 01:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sokat segít a kutyaiskola, és a következetes nevelés.
2012. jan. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a beagle híres arról,hogy rengeteg türelem kell hozzá.

Szerintem a kutyasuli nagyon sokat segíthet,mi is jártunk.

Nem csak a kutya tanult,hanem mi is megtanultuk,hogy hogy kell bánni a kutyával.

2012. jan. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Farkas Ákos26 válasza:

Szerintem ez ellen nem tudsz semmi sem csinálni ő még csak egy kölyökkutya, mindenre kíváncsi minden érdekli őt.Sokat kell vele foglalkoznod játszanod és sokat sétálj vele hogy ne jusson az eszébe az ilyen rossz dolog, fáraszd ki őt hosszú sétával vagy hosszú játékkal.(Én tapasztalatból mondom van egy 2 éves kan labrador kutyám, na most ő vele ugyan ez volt a helyzet mindent tönkretett megrágott szétrágott, ilyenkor mindig becsuktam őt a ketrecébe és egy idő után rájött arra hogyha valami olyat csinál ami miatt a gazdi mérges lesz akkor bent kell lennem a ketrecben, de ha jól viselkedem akkor nyugodtan kint lehetek az udvaron szabadon ott pihenek, játszok ahol akarok.)Szóval szerintem felesleges a kutyaiskola sokat kell vele foglalkozni, törődni.Az igaz hogy nem kis munka de végül egy olyan felnőtt kutyád lesz aki nem a maga ura.Lassan elkezdheted őt az alapvető dolgokra megtanítani pl. ül,fekszik,marad,gyere ide,pacsit.

Róla van szó, ő az én kutyám:

[link]

2012. jan. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lassan elkezdheti tanítani? Ne haragúdj, de a 6 hónapos kutyám 2 hónapja tudja ezeket elég magabiztosan... Ennyi idős korban már erősíteni kell benne az eddig tanultakat...


Én is ajánlom a kutyasulit, van egy lázadó kamaszod. Szerintem egyrészt jó program is, másrészt a kutyasuli a gazdit tanítja első sorban és csak azáltal a kutyát :)

Kitartást a még hátralevő kamaszkorhoz ;)

2012. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolát azért találták ki, hogy az ilyen helyzetekre megoldási lehetőséget nyújtson. A beagle ilyen fajta - konok, ha nincs megfelelően foglalkoztatva, akkor elszórakoztatja magát (aminek a gazdi általában a legkevésbé szokott örülni).

A szeretet a kutyának nagyon kevés. Határozott irányítás, következetesség és lefárasztás (nem csak fizikailag, de szellemileg is) amik segíthetnek. Ezekben segít a suli. Teljesen megéri.

Jó kutyázást!

2012. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Merrefele laksz? Hátha tudunk arrafelé olyan kutyaiskolát, ahol segítenek az otthoni problémákon is. A legtöbb helyen lesz*rják, hogy otthon milyen a kutya, amíg a sulin tud ülni meg feküdni. Olyan hely kell, ahol elsősorban a gazdákat tanítják meg arra, hogyan kell bánni a kutyával, hogyan működik, hogyan legyen falkavezér, hogyan reagáljon bizonyos szituációkban. Ilyen helyből viszont kevés van, és hát nem kimondottan olcsók.
2012. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, konkrétan mi a problémád, de egy modern, jó kutyaiskola biztosan segít. Olyat keress, ahol póráz nélkül vannak a kutyák, és pozitív megerősítéses módszerrel dolgoznak.

Mostanában jártam néhány vidéki suliban, és döbbenetes, hogy még mindig ott tartanak, hogy fojtón húzzák felfelé a kölyökkutyát, hogy üljön. Ez a hétköznapi problémákra nem igazán jelent megoldást, de egy olyan suli, ahol póráz nélkül dolgoznak, és segítenek átgondolni a teljes közös életmódod a kutyáddal, biztosan fog segíteni.

2012. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Én kis pici korától fogva nevelem, és alapvetően egy okos kutyus is. Sok mindent megtanult, hallgat a parancsszavakra is. Vele az a baj, hogy pl. 10 hónapos, kb.3 hónapos korától kikérezkedik, és abszolút szobatiszta. 2 hete folyton bepisil és bekakil. Most 1 hónapja semmit nem rágott meg, lehet h egy hét mulva el kezdi. Mintha csak úgy meghülyülne... és szeretnék elmenni dolgozni ,de igy nem tudok, ezért keresem a megoldást.

2012. jan. 4. 11:35
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy sokat van vele foglalkozva, minden időmet rá szentelem. Futtatom, sétálunk, udvarra kijár, játszok vele. Egy tréninget is végig csináltam vele, ugy nézett ki h bevállt, de mégis most elkezdte megint a hülyeségeit. (mondjuk most hagyta abba a tüzelést) ennek lehet köze a dologhoz?
2012. jan. 4. 11:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen rá kell gyúrnod a falkavezérségre!!!


Ezt mindenképp olvasd el és tényleg menjetek kutyasuliba.


[link]

2012. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!