Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás a kutyánk?

Epilepsziás a kutyánk?

Figyelt kérdés

Beagle 2 éves. Ma halálra rémültem. Amikor kinéztem az udvarra, rángatózott, ilyen izomrángások voltak, próbált volna felállni, nem tudott. Pihegett. Majd sikerült szegénynek felállni, de nem tudott lépkedni, olyan repkedésszerű lépteket tett, de elesett és újra rángatózott. Ezt eljátszotta néhányszor majd egyszercsak felállt, és sikerült lépkednie, de olyan púpozott tartással ment pár percig. Majd minden visszatért a régi kerékvágásba.

Közben rémültem hívtam az állatorvost, aki azt mondta 99%-ban ez epilepsziás roham, ez egy kisroham volt. Mondta ír fel gyógyszert, menjünk be érte.

Szerintetek?

Gyerekek mellett epilepsziás kutya? Nem lesz agresszív ettől a kutya? Nem ismerem ezt a betegséget.

És olvasgattam, hogy hirtelen ijedtség is okozhat. Közben járhat hogy megijedt tüzijákoktól itt a közelben? azóta fura, nem ugat éjszaka, holott egy napot ki nem hagyott volna, hogy széttépni próbálkozzon az újságost. Hajnalban viszont nem ugatta meg, ilyen még nem volt.


2012. jan. 3. 13:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kisvárosban ilyen nincs. Nekem meg azért annyira sok pénzem nincs hogy elhordjam drága vizsgálatokra :( Itt a két gyerek, egyik tartós beteg. Ez a mi szerencsénk, hogy felelősségteljesen eltartunk még egy kutyát is (minden oltás megvan, odafigyelünk rá, jól tápláljuk) és még sz is beteg lesz.

Bezzeg ahol felelőtlenül kenyéren és vízen meg láncon tartanak kutyákat azoknak semmi bajuk. Csak a szájuk nagy amikor látják, hogy mi havonta hordtuk oltásra pici korban, mert hogy minek...sok paraszt van erre. És olyan igazságtalan az élet :( Jól van azoknak a kutyáknak se legyen bajuk, isten ments hogy kutyának kívánjak rosszat, de akkor is most olyan szomorú vagyok.

2012. jan. 3. 17:46
 12/12 Akiteki ***** válasza:
Elhiszem. Szörnyű egy betegség. Reméljük, csak átmeneti roham volt és a petárdázás váltotta ki.
2012. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!