Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viszonyultok a "kutyapszi...

Hogy viszonyultok a "kutyapszichológus" kifejezéshez?

Figyelt kérdés

Én valami ilyesmit szeretnék csinálni, valamiért a fejlövésem a problémás kutyák rendbetétele, és a napokban elkezdtem gondolkodni azon, hogy fel kéne adni hirdetést, hogy csokiért szívesen megpróbálok segíteni ilyen kutyákon. Pénzért majd csak akkor, ha már tudom, mire vagyok képes (nem a kutyákkal kapcsolatban vagyok bizonytalan, hanem hogy az embereknek hogy tudom tálalni majd a tényállást úgy, hogy el is fogadják).

Na de a lényeg: hogy nevezzem ezt a dolgot? Kutyakiképzésnek nem hívhatom, hiszen nem az. A rehabilitáció is valahol ide vágó kifejezés, de nem fedi a valóságot. A kutyapszichológia tökéletesen illik rá, de az meg olyan fellengzősen hangzik, mintha minimum diplomám lenne belőle, és nagyon nagy embernek képzelném magam. Mi a helyes kifejezés erre? Arra a személyre, aki segít a kutyák viselkedési problémáin?



2012. jan. 3. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Kutya lelkész

(de ezt csak mondtam poénból, nem gondolom komolyan)

2012. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kutya-kommunikátor. :D


A kutyapszichológus azért nem szimpatikus kifejezés (megnevezés) az embereknek, mert egyszerűen úgy képzelik el, mint egy valódi (ember) pszichológust, és nem tudják értelmezni a jelentését.


Legutóbb, mikor szóba került (egy baráti körömben) a kutyapszichológus kifejezés, a legtöbben nagyon butuskán reagálták le, kb.: "Az meg mi? Díványon fekszik a kutya és elmeséli a gondjait, vagy mi?" ... ilyesmi. Nem igazán tudják, hogy a kifejezés pontosan mit takar és, hogy nem úgy kell elképelni, mint egy igazi pszichológust...

2012. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedés-tréning.

A kutyapszichológus még nincs bent a köztudatban kellőképpen, és a legtöbb ember elröhögi magát, ha hallja, mert lelki szemei előtt a szokásos kanapés-jegyzetfüzetes kép jelenik meg.

2012. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az én lelki szemeim előtt is a kanapés jelenet játszódik le, ahogy a viselkedés-terapeuta szót hallva is, csak nem tudtam, hogy ez mennyire általános :)
2012. jan. 4. 10:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Ötletek jöhetnek még, hogy mi lenne az ideális kifejezés erre, ami fedi a valóságot, és nem fest kanapés képeket az emberek fejébe :) Nem a munkára, hanem az emberre, aki csinálja.
2012. jan. 4. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is leginkább a viselkedés terapeuta, vagy kutyanevelési tanácsadó.

Vagy nevezd magad kutyasuttogónak, mostanábban ezzel a szókapcsolattal mindent el lehet adni.

2012. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még csak az kéne :D Nem akarom elvenni Cesar kenyerét :))
2012. jan. 4. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
leginkább azon kéne a fejedet törnöd, hogy kitől és hol tanulhatod meg a szakmát, csak úgy kisérletezgetni nem érdemes és veszélyes! -ha értesz hozzá mindegy, hogy hogyan nevezed magad!
2012. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!