Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek kutyapszichológus?

Hogyan lehetek kutyapszichológus?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kutyapszichológus lenni csak nemtudom hogy hogy válhatnék azzá.hol kellene tanulnom meg ilyenek.

lécci segítsetek:)


2010. szept. 5. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Külön ilyen képesítés nem létezik.

Több 10 éves kutyás tapasztalattal, kiképzőként való gyakorlattal, kutatásokkal, rengeteg tanulással lehetsz elismert KUTYAKIKÉPZŐ, aki alkalmazza a kutyapszichológiát.

2010. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
etológusnak kéne tanulnod ;)
2010. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Az meg milyen? Jaa, tudom már, a Family Guyban Brian is szokott pszichológushoz járni :)
2010. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták hogy van ilyen külön:/

csaknemtudom hogy lehetne tanulni.

gondolom ismeritek a Csaodálatos kutyadokit.

na nekem ő nagyon tetszik, ahogyan bánik az állatokkal és segít az embereknek hogy megtarthassák a a kutyáikat.

és én olyan szeretnék lenni mint ő.

időm az még van mert 16 éves lány vagyok.

2010. szept. 5. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem az Etológia és a Kynológia is hasznos ismereteket takar számodra. :) Szerintem, ha kutyakiképző lennél, és sokféle kutyán, sokféle módszert tudnál alkalmazni sikeresen és netalán aranykoszorús mesterkiképző válik belőled, már lehetsz kutyapszichológus/kutyanevelési tanácsadó is, de ehhez sok tapasztalat kell!
2010. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyen szakma nincs. Lehetsz kinológus, vagy kiképző. Kiképzők között azért sok féle van, ismerek olyat aki kifejezetten terapeuta, de azt sok-sok év tréneri tapasztalat után kezdte el csinálni. Kifejezetten problémás (félős/agresszív) kutyákkal foglalkozik. Neki vannak terápiás kutyái, akik segítenek a problémás kutyáknak kialakítani a helyes kommunikációt, akár emberrel, akár kutyával, feloldani a félelmeket, stb. Ez is csodás szakma, de ne gondold, hogy ez elég a megélhetéshez.


Etológus úgy lehetsz, hogy elvégzel biológia BSC-t, aztán egy biológia mastert, és utána doktorit, vagy phd-t csinálsz etológiából, de az ettológia szakon már választhatod a kutyát a kutatásod tárgyául.


Szerintem kinológia nincs magyarországon.


Tehát igazából vagy kutatóként, vagy trénerként tapasztalatot szerezve válhatsz kutyanevelési tanácsadóvá. De mire olyan tapasztalatot szerzel, hogy olyan színvonalon kezdesz dolgozni, amiért fizetnek annyit, hogy meg tudj élni, addigra már rengeteg pénzt költöttél a tapasztalat szerzésre.


Szóval ezt szerintem szerelemből és elhivatottságból lehet csinálni, mert megélhetést nem biztosít, vagy csak nagyon alacsony színvonalon (kivéve persze a sztárokat).

2010. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
a csudálatos kutyadoki elektromos sokkolónyakörvvel és fojtónyakörvvel idomít :S a r.ohadék, nem tartom jó példának
2010. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bocs és tudom nem a kérdéshez tartozik... de a névtelen és hozzá nemrétő fikázókat nem kéne kitiltani innen Kedves Modik?!
2010. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
tán olvass utána és nézz meg pár videót arról a "csodálatos" emberről....aztán nevezhetsz fikázónak, több állatvédő szervezet és valódi tréner ágál ez ellen a "csodálatos" tvsztárocska ellen
2010. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

utánaolvasni meg utánajárni az előzőnek kéne nem tudatlanul itélkezni...

az egyik legelismertebb viselkedéskutató és díjazott állatvédő felett

...én megtettem...vettem a fáradtságot...

évek óta használom a módszereit amelyek nélkülözik az erőszakot, pusztán kutya-pszichológiai alapokan nyugszanak

ha valaki egy elektromos kiképzőnyakörvel (nem sokkoló) tud megmenteni az elaltatástól egy ebet-mert ez történt amire te gondolhatsz nyílván nem nézted végig az ominózus epizódot és talán a szövegértelmezéssel is lehetnek gondok...)akkor tegye meg ha a gazdája már annyira elcseszte a kutyát, hogy bírósági végzése volt a kutya elaltatására mert az a környék összes macskáját kivégezte...

cesartól tanulhatna mindenki főleg az ilyen nethuszárok...!

2010. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!