Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt egyes...

Lakle kérdése:

Miért mondják azt egyes emberek, hogy a testmozgás miatt kell a kutyát a kertben tartani?

Figyelt kérdés
Azért nem értem ezt a magyarázatot, mert az én kutyám, ha kimegy a kertbe csak szaglászik egy kicsit, ha süt a nap akkor max. alszik egyet. De ennyi nem elégítené ki a mozgásigényét, muszáj neki a séta. Más kutyákat is csak dögleni látok a kertben.
2012. jan. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nem tudják, mire van szüksége a kutyának, és hogy a kutya nem mókus, hogy rohangáljon magától körbe-körbe. Egyszerűen nem ismerik a kutyákat és az igényeiket.
2012. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ezt még így nem hallottam.De úgy igen,hogy a testmozgás miatt jó ha van kutyája az embernek.Teljesen mindegy hogy kertes házban vagy panelban laksz.A kutya ráveszi az embert,hogy naponta többször kimozduljon,és sétáljon jó nagyokat.Vannak akik a kutya miatt kezdtek el futni is...(szoktam látni egy nőt aki dalmatával együtt minden este fut)
2012. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a kertben tartás híve, de amit meglehet figyelni hogy ha adott egy nagy kert/telek, akkor a kutya mint az őrült rohangálhat a kerítés mentén ha valami izgi van kint.

Ez persze nem pótolja a sétát, az különböző ingereket, de tény hogy jobban lefárasztja a kutyát, mint pl. a kanapén fekvés.

2012. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 De nem fárasztja le jobban, mint a napi három séta. Ráadásul a csak kertbe kivágott kutya stresszel, mert nem viszik sétálni, nincs semmi dolga, amivel csak gyűlnek benne az energiák, amiket egyszerűen nem lehet a kerítésnél ugrálva levezetni. Az utcánkban is van több ilyen kutya, egyik se tűnik higgadt házőrzőnek, hanem inkább kicsit elmebetegnek - amit meg is értek, egy kutyának sem való az állandó bezártság.

Szóval ami energiát levezet a kertben tartás, annyit termel is, ha nem többet...

2012. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kielégíteni nem fogja a kutya mozgásigényét egy kert , de azt mindenki beláthatja hogy ott sokkal több lehetőségük van a mozgásra.Az öregebbik kutyám például naponta többször is bejárja a kertet "járőrözik" , és ha kedve van játszani a másik kutyámmal akkor kergetőznek nagyokat.

Sokak szerint (tévesen) elég ez a mozgás a kutyának amit a kertben elvégez , ezért is mondják ezek az emberek azt a nézetet hogy panelba nem való kutya.

2012. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én embereket se "tartanék" panelba, de mindegy.

Magyarán szólva: ami nekünk nem jó, az miért lenne jó a kutyának...

De ez nem jelenti azt, hogy egy kutyát CSAK ÉS KIZÁRÓLAG kinn a szabadban, a "kertben" lehet tartani. Én, ha kertes házam lenne, éjszakára biztos beengedném a kutyát, és nappal ott lehetne, ahol mi. Ha meg nincs senki otthon, frankó kis kutyaháza lenne. A másik dolog pedig az, hogy naponta többször megsétáltatnám, természetesen. Kellenek neki a szagok, ingerek stb.

2012. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én például visszasírom a panelt, itt kertesben megfagyok :)) Szóval nem mindenkinek rossz az :D
2012. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!