Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatás, kutyával...

A kutyasétáltatás, kutyával játszás, labdázás az miért nem testmozgás, sport?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nem jó, az ha naponta 2-3 órát sétálok a kutyámmal, meg a réten labdázok, frizbizek vele...

Csak mert amikor kérdezi valami orvos, vagy ismerősöm hogy sportolok-e mondom, hogy igen, a kutyámmal játszok, labdázok, frizbizek sétálok, túrázok napi 2-3 órát.

Erre mindegyik orvos azt mondta nekem, hogy na Ők a helyembe nem mondanák ezt sportnak.

(Ilyen lenéző hangnemben) Kérdeztem őket, hogy van-e kutyájuk, de egyiknek sincs, és nem is volt.


Azt mondták menjek úszni, futni, biciklizni. Hogy ezek az igazi sportok, ez az igazi sportolás, nem a kutya sétáltatás(hahaha...)


De, a kutyával való foglalkozás miért nem jó?

Ezt csak azért mondták, mert nincs kutyájuk, és nem tudják, hogy milyen jó testmozgás?

Szerintem teljesen jó sportolási lehetőség a kutyával együtt mozogni, mert előtte tényleg nem sportoltam semmit.


Te se vennéd a kutya sétáltatást, labdázást, frizbizést az EMBERI SPORTOK közé?


2011. okt. 25. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Testmozgás, de nem sport.
2011. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Testmozgás, de nem spor"


Hol a különbség?

Az a lényeg, hogy nem otthon punnyadsz a tv előtt nem?

2011. okt. 25. 13:16
 4/11 anonim ***** válasza:
A sport az, amit versenyszerűen lehet űzni, ilyet lehet kutyával is, pl. agility, frisbee, dog dancing, terelés. Ezért inkább testmozgás a kutyázás, és (nagyon hasznos) hobbi. A belinkelt kérdéshez érkezett válaszokat olvasd el!
2011. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lényegtelen, hogy ki minek nevezi, ez az ég világon semmit sem befolyásol! Nekem pont ellentétes a tapasztalatom, amikor kérdezte az orvos, hogy sportolok-e valamit, azt válaszoltam, hogy nem. Tovább faggatózott és kiderült, hogy napi 8-10 kilométert sétálok a kutyával, mire közölte, hogy erre volt kíváncsi, neki ez orvosi szempontból már elegendő sportnak. A lényeg, hogy nem otthon punnyadok a TV előtt!
2011. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A sportnak vannak szabályai, egy edzésterv mentén lehet fejlődni, egy sportban összemérik az emberek az erejüket.

A túrázás pl nem sport. De a teljesítménytúrázás már nevezhető sportnak.

A kutyázás hasonlóképp: amíg csak sétáltatsz, labdázol stb. - tök mindegy mennyi ideig - addig nem sport, de amint elkezdtek cani-crossozni, agilityzni, frizbizni akkor már sport.

2011. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Hát igen ez ilyen nyugdíjas sport. Az a baj hogy testmozgás az is hogy hazajössz az iskolából. Ez a kutyának mozgás nem pedig neked. xD Tisztában kéne hogy legyél vele hogy egy fejlődő szervezetnek (mert a kérdésből egyértelműen lejött hogy gyerek vagy) ez nulla sport tevékenység. Az viszont hogy elmész futni a kutyáddal, na az már sport pláne ha az 30-nél több és futsz is nem csak kocogsz és le-le állsz sétálni. Ez egy szórakozás amit te és a kutya is élvezel, de ő közbe mozog te pedig nem!


A kérdésedre válaszolva: Véletlenül sem! Igazuk van!!

De te azt írtad foglalkozni. Noss a foglalkozás nem egyenlő a sportolással így ez kiesett. "Kutyával együtt mozogni". Na ez már valami lenne ha nem csak sétálnál meg dobálnád neki a labdát hanem mint mondottam, el mész vele futni vagy biciklizni és akkor már is sport. De ha kérdezik akkor véletlenül se mond ezt mert jogosan néznek hülyének! Nyugi még jó hogy megkérdezted mielőtt egy következő orvosnak is bejelented! :)

2011. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az, hogy napi 2-3 órát kinn töltesz a réten esőben-hóban, önmagában még valóban nem "sport". De szerintem hasznosabb, mint ha 3 km/h-s tempóban kocognál fél órát.


Nem kell mindenkinek versenysportolónak lennie, de jó kondiban attól még lehet, és ehhez remek a séta, főleg, ha jó tempósan baktatsz, nem csak andalogsz. Aki nem hiszi, járjon utána, a sétához is hozzá kell edződni.


Arról nem beszélve, hogy az immunrendszered olyan muszklis lesz a kutyasétáltatástól, hogy ihaj, ami nem lenne elmondható, ha a konditerembe járnál. A mozgáskoordinációdnak is jót tesz a frizbi meg a labdázás. Az élvezeti részéről nem is szólva. :)


Ne mások véleménye határozza meg az életedet. 10 emberből 8 nem tudna napi 3 órát gyalogolni, egy hét alatt kipurcannának. Légy büszke, hogy csinálsz egyáltalán valamit és teszel az egészségedért meg a kutyádért, méghozzá ilyen rendszerességgel!


Ha nagyon idegesít a lenéző hozzáállás, akkor minden nap fuss kicsit versenyt a kutyáddal, vagy kergetőzzetek, fusd körbe a rétet. Rögtön mondhatod, hogy "futni járok", egyébként meg kapják be, te nem leszel influenzás, amikor ők igen, haha. :)

2011. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit: én is olyat sportolok, ami nem olimpiai versenyszám, nincsenek belőle (vagy csak 1-2 helyen Európában) versenyek és a legtöbb ember nem is hallott róla, hogy mi az, de csak én tudom, milyen hulla vagyok edzés végére. Szóval nem a verseny és a megmérettetés tesz valamit sporttá.
2011. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(meg lehet kérdezni h mi az?)
2011. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!