Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverhetek neki 2féle royal...

Keverhetek neki 2féle royal canin tápot, vagy sem?

Figyelt kérdés
volt olyan orvos, aki azt mondta tápcsaládon belül lehet keverni, de volt már olyan is, aki azt mondta, ugyanolyan tápváltásnak minősül ha egyik tápról átállunk egy másik, ugyanazon tápcsaládon belüli hamira. Így ebből egyértelmű, hogy keverni nem szabad. Ti mit hallottatok ?
2012. jan. 4. 20:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek, ha 1 tápcsaládon kívül keverem a 2fajta tápot, és mondjuk 2hétig nincs semmi baja, akkor adhatom neki továbbra is így? De jó lenne:)
2012. jan. 4. 21:19
 12/19 A kérdező kommentje:
mármint akkor már belül sem alakulhat ki nála semmi? Pl bélgyulladás vagy nem is tudom..
2012. jan. 4. 21:20
 13/19 Akiteki ***** válasza:

Nekem is volt kutyám, aki ha csak egy picivel többet kapott, már hasmenése volt. Ha megevett egy csontot, akkor meg szorulása.

Direkt azért szoktatom őket többféléhez, hogy ne legyen gond a váltás.

Szemét vagyok, de mindig lesem, hogy melyik cégnél van akció és olyat veszek. Ha az eukanubát adják 3+1 akcióban, akkor azt veszek. Most nyertem a facebookon egy utalványt, tehát legközelebb Nutra Goldot veszek. Egyébként meg Royal Canin. A kölykök meg reggelire kölyöktápot kapnak, délután meg a nagyokkal vacsiznak, akkor a felnőtt tápot eszik a másik márkából. Az egyik gazdi épp ma mesélte, hogy befalt a lányzó egy fél fazék töltött káposztát és semmi baja.:))

2012. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
na az a nem semmi! Nekem attól már olyan bélgyulladást kapna,hogy vihetném infúziós kezelésre .
2012. jan. 4. 21:25
 15/19 Akiteki ***** válasza:

Nem hallottam még olyanról, hogy ilyen miatt gond lett volna bárkinél is. Bélgyulladást egészen mástól kapni.

Olyan volt már, hogy az egyik kutyusom a gazdinál 4 évig Royal Canint evett és vittem nekik ugyanabból a tenyésztői kiszerelést, amiben több volt a fehérje. És ekkor allergiás lett rá. Azóta Joserát eszik.

2012. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

ez is nagyon érdekes. Ahány kutya..

Az én kutyusomnak bármi van a pocakjával, abból bélgyulladás lesz:( most legutóbb mandulagyulladása lett, a doki mondta hogy összenyalta az utcán, de még azt is bélgyulladás kísérte.

Kapott szurit, gyógyszereket 6napig, aztán 7. Nap ismét hányt, ilyenkor folytatódni szokott a gyulladása, de a csepptől azóta sincs semmi baja. Mindenkinek ajánlani tudom. Ezért vagyok hát ennyire óvatos.

Sőt olyan is volt, hogy 2 helyen is kezelték a bélgyulladását, de csak egy állatkórházban tudták megmenteni, annyira komoly volt. Ahány doki.. :)

Eukanubán is gondolkodtam, de nem tudom már melyik lenne a legjobb választás.

2012. jan. 4. 23:19
 17/19 Imola Ágnes ***** válasza:
Keverheted, nyugodtan...de kérdés hogy Royal Canin tápon belül miről, mire váltottál? Ha mindkettő korának, és méretének megfelelő, akkor keverd nyugodtan.
2012. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
az rendben van, arra mindig figyelek. Az egyik a mini sensible, a másik a dermacomfort. Ő pedig 2éves elmúlt, és kistestű kutyus. Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 5. 07:10
 19/19 A kérdező kommentje:
royal caninon belül keverhetem nyugodtan, ma mentem el az állatorvoshoz, ő nyugtatott meg:) köszi minden választ, sziasztok:)
2012. jan. 5. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!