Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hamar új kutya?

Ilyen hamar új kutya?

Figyelt kérdés
Világ életemben volt kutyusom, a gyerekeim is úgy nőttek fel, hogy volt négylábú a családban. 3 hete viszont elvesztettük öreg barátunkat. Abban a percben úgy gondoltam, jobb, ha nem veszünk magunkhoz másik kutyát, de a gyerekeim másként gondolják. Szeretnének másik kutyust elhozni a menhelyről. Szerintetek nem gonoszság a régi kutyusunkal szemben? Olyan, mintha már elfelejtették volna....
2012. jan. 5. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gonoszság. Nem tudom mennyi idősek a gyermekeid, de ha még pl. ovisok, akkor nem is biztos, hogy fel tudják teljesen fogni a dolgot...
2012. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
13 és 10 évesek. Szépen gondozták, vitték sétálni :(
2012. jan. 5. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, gyerekként könnyebb dolgok ezek szerintem.

Nem gonoszság, ha érkeze egy új jövevény. Gondolj arra, hogy menhelyről lenne, milyen jót tesztek vele, szerető családot tudtok neki biztosítani. Őt is szeretni fogjátok, ettől függetlenül még magadban gyászolhatod az elvesztett kutyust :(

De ha úgy érzed, hogy te még nem tudnád őt úgy szeretni, ahogy kéne, akkor várjatok vele.

2012. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem gonoszság. Nekem is hiányozni fog a kutyám, ha majd valamikor elpusztul, de ettől függetlenül mindig lesz kutyám. A trükk csak annyi, hogy nem szabad az új kutyában az előzőt keresni. Valami véget ért, valami más elkezdődik. Egy csomó ember van, aki 30 éven át minden kutyáját ugyanúgy nevezi, nem tudom, nekem ez olyan fura...


Különösen szép dolog, hogy menhelyi kutyát szeretnének a gyerekeid, nem pedig a kutyás könyvben böktek rá a malamutra, hogy az a legszebb és legcukibb.

2012. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, az előző kutyád elpusztult. Neki már nem fáj. És ha normálisan tartottátok, életében sem fájt volna, ha kap egy társat. Ő nem ember, soha nem is volt az, most meg már ráadásul nem is él, ne fogj rá semmit az általad elképzeld kicsinyes emberi lelkivilágára, annak semmi értelme.

Ha akartok új kutyát - nem a régi helyettesítésére, hanem mert kell kutya -, akkor vegyetek, vagy fogadjatok örökbe, vagy akármi. Ha nem akartok, akkor meg ne. Ennyit kell eldöntenetek, semmi mást.

2012. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdemes addig új kutyát vállalni, amíg van még olyan tagja a családnak, aki gyászol. A kutya érzi a gyászt, csak ő gyengeségként érzi, és ez nem jó. Így az, aki még gyászol, elvesztheti a kutya felett az irányítást, a kutya nem tisztel olyan embert, aki gyenge. Szerintem várjatok még, legalább addig, amíg benned is leülepszik kicsit a dolog... Én legalább 2-3 hónapot mondanék, és csak aztán az új kutya. A menhelyen is "le lehet foglalózni" a kiszemelt kutyák, addig a gyerekek mehetnek látogatni a kiválasztott kutyust, ilyesmi...
2012. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az előző válaszolók nagyon szépen leírták szerintem, most picit új nézőpontot mutatnék:


nekem pont úgy halt meg az előző kutyám, hogy előtte nap hoztam haza a kölyköt, akit a társának szántam. egészséges volt, nem is idős, nagyon meglepett minket a halála, engem pedig különösen megviselt. és a mai napig hálát adok az előző kutyámnak, hogy - bármi volt is a baja - megvárta míg lesz új kutyám. így nem tudtam belebolondulni a gyászba, muszáj volt valakivel foglalkozni, kimozdulni. ha csak egy nappal korábban megy el, valószínűleg el sem hozom a kölyköt. így viszont ott volt velem egy új, pici kutya aki segített átvészelni az egészet.


szóval szerintem még jót is tehet neked egy új kutya :)

2012. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Azért én is mondok ellenpéldát. Miután az első kutyám irtó fiatalon itt hagyott, úgy éreztem megbolondulok, nekem kutya kellett, méghozzá hamar. Rá kb. két hétre már meg is volt az új. Túl korai volt. Türelmetlen voltam vele, nehezen viseltem a kölyök hülyeségeket, hisztérikusan viselkedtem, ráadásul túl féltettem az előző halála miatt. Mire észbekaptam, hogy elrontottam a kutyát, addigra már nem is tudtam egyedül helyre hozni, szakértő segítség kellett.


Nektek kell tudnotok mi a jó. Ha te úgy érzed szükséged van még egy kis időre, akkor szerintem teljesen őszintén mondd el a gyerekeknek, hogy te még egy kis időt szeretnél kérni, elég nagyok már, hogy megértsék. Persze addig is nézelődhettek, hátha beleszeretsz egy kutyába mégis.

2012. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Nagy űr maradt most Nálatok. Szerintem is minél előbb pótolni kell. A régi kutyád nem felejtitek el, nem is pótoljátok, csak egy másik társat is magatokhoz vesztek.

Bárhogy is fáj, kezelni kell, arra pedig egy másik kutya a megoldás.

2012. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenkinek más a megoldás. Gondold át, hogy neked mi tenne jót, a pihenő, vagy hogy lefoglaljon egy új kutya. Mi, emberek is különbözően vagyunk, ami az egyikünknek gyógyszer, az a másikat kiboríthatja :))
2012. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!