Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kutyakiállítás...

Hogy lehet kutyakiállítás bírónak lenni?

Figyelt kérdés
Érdekel, szeretnék egyszer bíró lenni, MEOE, MKSZ stb.
2012. jan. 5. 16:39
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:
100%

- Legalább 10 év tenyésztői és kiállítói tapasztalat.

- Interchampion saját tenyésztésű kutyák.

- Ringtitkári tanfolyam

- Tenyésztői tanfolyam

Ezek az alapfeltételek, hogy felvegyenek a bírói tanfolyamra. A neheze ott kezdődik.

2012. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezt vhol leírja a MEOE h milyen dolgokra lehet jelentkezni?
2012. jan. 5. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha van éppen aktuális tanfolyam, akkor a weboldalán meghírdeti.

- ringtitkári tanfolyam ingyenes

- tenyésztői tanfolyam 50 000 Ft

- bírói tanfolyam 120 000 Ft és nem akarlak elkeseríteni, de soha sem fogsz levizsgázni belöle (nem miattad ... a meoe miatt)

2012. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ennyire dúrva?

Most akarok jelentkezni ringtitkária, az se ingyenes 5.000Ft.

2012. jan. 5. 18:19
 5/14 Akiteki ***** válasza:
Csak az európa kiállítás előtt volt ingyenes, mert akkor egy rakat embert toboroztak. Sokat nem ért, mert mire oda kerültek, azt is elfelejtették, amit meg sem tanultak. Tisztelet a kivételnek.
2012. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

magyar álllampolgárság


érvényes, igazolt MEOE tagság


betöltött 25. életkor


középiskolai érettségi


legalább 5 éves tenyésztői tevékenység, kiváltott saját kennelnévvel vagy legalább 5 éves, sikeres kiállítói tevékenység (megjegyzés : hivatásos felvezető FCI küllembíró nem lehet)


hivatalos küllemkiállításon legalább 5 alkalommal és 1 évet meghaladó időtartamban végzett ringtitkári tevékenység (FCI szabály, melyet a ringtitkári tanfolyam megkezdése előtt jeleztünk is 2007-ben és 2008-ban!)


fajtagondozó MEOE szervezet elnökének írásos ajánlása.

2012. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ez a 2010 es kiírás volt...én is akartam jelentkezni de még nem vagyok 25 éves, pedig minden más kitételnek megfelelek...csak 2 évvel elvagyok maradva :)

Nekem van ringtitkári papírom (voltam is ringtitkár már jó sokszor) megvan a tenyésztői tanfolyamom és az 5 éves tenyésztői/kiállítási múltam

Na mindegy, ha megint hirdetnek meg tanfolyamot 5-6 év múlva akkor megint megpróbálom

2012. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
aztán ezek mellé még kell valami csókos is a MEOE-nél. mert annélkül szinte lehetetlen.
2012. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:

A kiírásban ez volt.

A jelentkezési lapon meg még egy csomó egyéb kritérium.

Nem emlékszem már mindenre, mert nekem nincsenek ilyen ambícióim, de az hogy fel kellett sorolni az ICH kutyákat, megmaradt bennem.

2012. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tudom, olvastam a jelentkezési lapot és sajna tényleg csak a 2 évemen buktam a dolgot. (van InCH kutyám nem is egy és olyan is aki már nálam született) Én pl a koromat leszámítva mindennek megfeleltem volna... bár tény, hogy nagyon sokakat meghúztak a vizsgákon
2012. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!