Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collienak mennyi...

Border collienak mennyi gondozásra van szüksége naponta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

nagyon tetszenek a border colliek....

Tudom,hogy nagyon hiperaktív kutyák,én még suliba járok,de

elég nagy portánk van 3600 négyzetméteres és kiskutyámmal szaladgálhatna,emelett tudom napi szinten 30 percet tanítani,sokat játszani vele és mondjuk napi 1 óra séta,hétvégén nagyobb túrák......

És show vonalút,mert a munka pörgősebb....

DE emelett a kutya fajta mellett tetszik a németjuhász(több olyan esetről hallottam,hogy pl most szilveszterkor is a kutya annyira megijedt a tüzijátéktól,hogy megharapta a saját gazdáját,a német juhász elég agresszív? vagy csak nevelés kérdése...

óriás snaci esetleg?

Ja és milyen magas kerítés kell ezeknek a kutyáknak 1,5 méteres már jó?


2012. jan. 5. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Na most jobb ha tudod, hogy a kutyát nem érdekli, mekkora a kert, vagy udvar, nevezd aminek akarod. Pláne nem egy ilyen fajtát, ami amúgyis a te nyakadon akar lógni reggeltől estig, lesve a kívánságaidat. Szóval hacsak nem lehet bent a lakásban veled sokat, akkor biztos nem lesz neki elég a másfél óra foglalkozás.

A német juhász nem egy agresszív fajta. Azért válik azzá, mert az emberek nem veszik figyelembe, hogy munkakutya, nem nevelik meg rendesen, ezért a természet adta dominanciájának a fogaival szerez érvényt. Szóval annak is sok foglalkozás kell, szerintem legalább annyi, mint a bordernek, csak a németjuhászt mondjuk látod futás közben, a border meg csak a kondenzcsíkot húzza melletted :)

A másfél méteres kerítésen meg úgy kimennek, ha akarnak, ahogy nem szégyellik.

2012. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kutyaoviban az oktatónknak borderei vannak (tenyészti is őket). Reggel fél órát intenzíven mozgatja őket (apportoznak), du. szintén 1 órát. Emellett napi 20 perc logikai játékok.

Az ő kutyáinak ennyi elég.

2012. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja.. és benti kutyák...
2012. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha amúgy nem unatkozik egész nap, mert bent van, akkor elég neki nyilván, főleg hogy otthon jövés-menés közben is lehet dolgoztatni. Nálunk is a kutya hozza fel a saját szőrét zacsiban fésülés után, meg felveszi a leejtett dolgokat, meg persze yere ide, menj oda, simi, mittudomén. Azért az más, mint egész nap a postást ugatni :)
2012. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!