Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tehetem "szagtalanná"...

Hogyan tehetem "szagtalanná" a yorki-t és van-e valami említésre méltó, a fürdetésénél amire figyelni kell?

Figyelt kérdés
nagyon büdi a kis kutyi és most meg akarom fürdetni, de hallottam, h nem szabad sűrűn őket
2012. jan. 6. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is: Több oldalnyi téma van csak yorki kutyákkal kapcsolatban.

Másodszor: Mivel kérdésedből úgy tűnik, hogy kezdő vagy kutyatartás terén, a fent említett yorki név beírásával a keresőbe rengeteg hasznos (haszontalan:) választ fogsz találni a jelenlegi és az elkövetkezendő pár hónapban folyamatosan felmerülő több száz kérdésedre.


Harmadszor: a google-ban keress rá yorki tenyésztői oldalakra, mert ott pontosan mindent leírnak az általános dolgokról is.

További szép napot!

2012. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szagtalanná sehogy. Kutya, tehát kutyaszaga van. Ez normális esetben csak akkor érződik, ha belefúrod az orrodat a szőrébe, amit meg ugye nem kötelező csinálni.

Ha a normálisnál erősebb szaga van fürdetés után is, akkor nézesd meg állatorvossal, hátha a bűzmirigye, a füle, a szája vagy akármelyik másik része okozza a szagokat.

2012. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andi 22 válasza:

fürdetésnél nagyon vigyázz hogy:

1: ne csináld túl gyakran ( havonta 1szer maximum)

( nem lesz jobb illatú ha állandóan fürdeted, plusz még ki is szárad a bőre és be korpásodhat)

2: óvatosan csináld, a fülébe nehogy viz menjen

3: ne felnőtt kutyának való samponnal csináld,van kifejezetten kis kutyának való

4: ha valóban nagyon erős a szaga, csatlakozom az előttem szólóhoz, valóban lehet hogy a mirigyekkel van a gond,jobb félni mint megijedni,vidd el orvoshoz, de nem hiszem hogy baja lenne

2012. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
baràtnömè a kis dràga ès most kutyasampon hiànyàban àllok.. rendes sampon vagy tusfurdö?
2012. jan. 6. 12:30
 5/7 Andi 22 válasza:
rendes boltban kapható (állat bolt) kiskutya sampon,bármelyik eladó tud neked segiteni, de ne felejtsd el maximum 1 szer egy hónapban!!!ha a szabadban van és utána be engedik a lakásba akkor max a kislábát
2012. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 maoamom ***** válasza:

[link]

ez tuti elveszi a szagát, de nem értem ,hogy lehet a yorki büdös, nincs alsó szőrzete mint a többi kutyának, nincs amitől "kutyaszaga" lenne... én még nem "láttam" büdös yorkit...

Lehet, hogy a bűzmirigyével van gond.

2012. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Babasamponnal is megfürdetheted, spt egyszer akár emberivel is, semmi baja nem lesz tőle. Hacsak nem hiperszuper kiállítási kutya, de azt kétlem, hogy büdösen instrukciók nélkül odaadták volna "majd lesz vele valami" alapon :)
2012. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!