Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van 1 yorki kutyusom...

Nekem van 1 yorki kutyusom tesómnak pedig 1 bolognese, házilag lehet nyírni mind a 2 szőrét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A titok a határozottság. Ha határozottan megtiltod a kutyának a hisztizést, nem fogja csinálni. Ha csak tessék-lássék, mert végülis cuki, akkor meg miért ne ellenkezzen ugye.

A kiskutyás gazdák sajnos általában nem elég határozottak az akaratos kutyákhoz, ebből szoktak adódni a problémák :) Szóval képzeljétek azt, hogy egy rottweiler csinálja veletek ugyanezt, és annak megfelelően ne hagyjátok.

2012. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ha tudod hogy kell megnyírni akkor nyírd ,de én a kozmetikát javaslom egyszer vágtam le a bichonom szőrét végül is nem lett rossz de szép se szóval inkább elviszem kozmetikába hagyom azoknak akik értenek hozzá de 2 év múlva már én nyírom a kutyáimat mert kutyakozmetikus leszek :)


a hisztizést tényleg ne hagyd , amikor mi is elhoztuk a tesóm kutyáját( havanese) akkor megkellet fürdetni mert büdi volt , hát ketten a tesómmal alig bírtunk a 2 hónapos kutyával aztán amikor a másik bichonunkat vittük kozmetikába kérdeztük a kozmetikust hogy mit csináljunk vele hogy hozzá szokjon azt mondta rengeteg türelem és jutalomfalat illetve fontos hogy asztalon legyen mert akko kevésbé akar menekülni... ezt így csináltuk 2,5 hónapig jutifalattal mostmár nagyon szépen tűr mindent kivéve amikor a pofájánál akarjuk a szőrt fésülni akkor kapkodja a fésűt de ez se azonnali reakció úgyhogy fejlődik :) a szeménél a szőrt levágni még mindig nem annyira hagyja szóval az kb 20 perc mire ott levágjuk neki..most 6 hónapos..tavasszal megy kozmetikába nem akartuk a télre levágatni a szőrét..jah és mielőtt megfürdetnék 1-1,5 órát kin vagyunk a parkba hogy kirohangálja magát és így könnyebb mert fáradtabb és nincs ereje a 'harcra'..


egyik ismimék is ott rontották el a bolognese-üknél hogy kölyökkorban nem foglalkoztak ezzel és kezelhetetlen volt fürdetni se nagyon tudták mert nem engedte és elég sok kozmetikus vitték és nem válalták el a kutyát mert agresszívan lépett már föl, végül találtak egy kozmetikust aki nyugtatót adott a kutyának és megnyírták azóta mindig benyugtatózva van amikor kozmetikusnál van...

2012. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A kiskorától hozzá van szoktatva nm lehet semmi baj. (már mit a rendeszeres szőrápoláshoz)

Lehet otthon nyírni a szőrét.

2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönön rendes, értelmes válaszokat! Nagyon sokat segítettetek!
2012. jan. 7. 12:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Én igazán szerencsésnek mondhatom magam hisz az én bolognesém gringi szeret fürdeni,nem harap nem kapkod,nem ugat nem nyűszít (csak ha a lábánál vagyok) persze ez azért van mert kicsi korától kezdve hozzá van szokva nem fél az eszközöktől sem.A fürdést én úgy szoktam csinálni hogy megnyugtatom a hangommal és langyos vízzel óvatosan leöblítem és maszírozó mozdulatokkal bele viszem a sampont a szőrébe majd jól leöblítem és még kétszer átmosom és megint csak jó alaposan leöblítem.kinyomkodom kézzel a vízt a szőréből és ráterítem a törcsijét amit kicsit ráraktam a radiátorra.Rárakom a kutyust az asztalkára és hagyom még egy kicsit a törcsibe bugyulálva.Majd jól átdörzsölöm és félig meg szárítom,utána kifésülöm és levágom olloval amenyire kell ,megszárítom teljesen és az ollót megmutatom a kutyának és meg csatingatom hogy halja mi az utána az én bőrömhöz helyezem az ollót és nyugtató hanggal a kutya orrához helyezem hogy megszagolja.Majd megfogom a bajszát óvatosan és kivágom a szört a szeméből ez pár másodperc mert sokáig kényelmetlen így neki.A mancsát csak kozmi csinálja mert azt otthon nem lehet eszköz nélkül.

Végül fazonra vágom és átfújom a szárítóval még1x hogy a felesleges szőr le menjen róla,voálá kész is a szép kutyus az egyéb egészségügyi dolgokat a kozmi csinálja.

Nem kell nagy tudomány ehez sem nem vagyok se fodrász se kozmi de mégis megtudtam csinálni a kutyusomat igaz Órákba tellett mert nehezen szárad a szőre,de egy forintott sem fizettem !

2013. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!