Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámon? (kép)

Mi lehet a kutyámon? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Ma vettem észre ezt a valamit a tacskómon. Először arra gondoltam, hogy kullancs lehet, de kerestem kullancsos képeket és mindegyiknek sokkal sötétebb színe volt.

Kb olyan, mintha egy szürke kukoricaszem állna ki belőle. Próbáltam jobban megnézni a tövét, de nem tudtam eléggé elhúzni onnan a szőrt. Az állatorvost sajnos nem tudtuk elérni, és a holnap sem biztos...


2009. máj. 23. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Szerintem ez kullancs. A cicámon is volt már, és pár nap múlva eltűnt, semmi baja nem volt utána. Úgyhogy ne izgulj!
2009. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez kullancs. Legalábbis macskában már láttam ilyet, és az kullancs volt...házilag is ki lehet szedni (csavarni kell), de jobb az ilyet az állatorvosra bízni, szerintem.
2009. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
35%

pedig kullancs lesz!

én már kiszedtem egy pár kullancsot a kutyáinkból

kend be zsírral(rendes étkezésivel)a kullancsot és az óra mutató járásával ellenkező irányba kezd el dörzsölgetni és egy kis idő után kifordul .cibálni nem szabad,mert bele szakad a feje.

sok sikert hozzá!majd írd meg mire jutottál!

2009. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
95%
Szia! Szerintem kullancs. Jól megszívta magát. Lázas a kutya? Vagy máshogy viselkedik,bágyadtabb,stb...
2009. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

kullancs, azért ilyen nagy mert teleszívta magát vérrel.

ki kell szedni belőle, de a potrohát nem szabad szétnyomni, mert fertőzhet, inkább csak a feje szakadjon benn, vagy semmi.

2009. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

utolsó íro voltam, a kettővel előttinek üzenem, hogy a kutyából és macskából ugyanúgy kell kiszedni ak ullancson, az lényegtelen milyen állatban van benne, és az is mindegy hogy melyik irányba csavarod.

nem kell megvárni mig elkap valamilyen fertőzést és belázasdik, nyugodtan ki lehet szedni, nem kell hozzá doki, max antibiotikumot adhatna neki. a szervezet a benen maradt kullancs fejet ugyis ki fogja lökni majd.

2009. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Kullancsnak néz ki. Ám a macskával ellentétben, a kutyáknak igen komoly fertőzést tud okozni egy fertőzött példány. A babéziába ha nem veszik időben észre, pár napon belül belepusztul. A lappangási ideje viszonylag rövid 3-6 nap. Fontos, ha a kutya bágyadt, kedvetlen, nem iszik, nem eszik, végső stádiumban véreset, vörösesbarnát pisil, AZONNAL orvos, szólni a kullancs előzményről és kérni az imizolt!

A lyme kór csak később jön ki rajta, ha elkapta - annak a lappangási ideje több hónap is lehet. Hasonlóan bágyadtabb a kutya, nehezebben áll fel, mozog, mivel a betegség az ízületekre húzódik.


Használjatok valamilyen kullancs elleni szert: kiltix, advantix, frontline, scalibor, prac-tic, ex-spot.

2009. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
13%
köszi a kioktatást,de azért akkora marhaságot már ne mondj,hogy nem baj ha be szakad a feje...
2009. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
pedig igazat írt, mert ha beszakad a feje, pár napon belül kilökődik.
2009. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
16%
akkor szakítsd bele nyugodtan!!!!!!
2009. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!