Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancscsípés télen?

Kullancscsípés télen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy majdnem 8 hónapos goldi kutyusom, kinti kutya. Volt rajta kiltix nyakörv, de kinőtte és nem tudtuk visszatenni rá, és gondoltuk most télen talán nem is kell. De ma reggel bágyadt volt és kicsit a szája szélén nyáladzott. Már egyszer sajna volt babesiosis-ra, és ezek a tünetek megint arra hasonlítanak. Mi javasoltok mit tegyek?


2012. jan. 9. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted? Vidd orvoshoz!
2012. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Orvos!

Nekem 2010 telén, az akkor szintén 8 hónapos kutyusom kapott babesiosis-t a térdig érő hóban, iszonyú hidegben karácsony előtt egy héttel! A doktornő szerint ezek a "mutáns kis dögök már a jég hátán is megélnek", nem számít milyen időjárás van.

2012. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem a lovam egy kullacsmágnes, rajta nem volt tehát elvileg annyira nem aktívak a kullancsok most. De az időjárást tekintve elképzelhető.
2012. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elfogadta az ételt, a farkát is csóválta. Nem éreztem se az orrán se a fülén h láza lenne. Most sajna nem tehetek mást mint h várok, h gyomorrontás (mert reggel elég rendesen bekajált) v kullancscsípés. Én se találtam a macskáimba se, csak már hallottam h enyhe telek alatt is aktívak lehetnek ezek a vérszívó dögök.
2012. jan. 9. 11:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lennének most is kullancsok?

Nincs mínusz tizenfok sehol. A mostani hőmérséklet a z ideálishoz közeli a kullancsoknak. Amíg ilyen hőmérséklet van, tök mindegy, téli, vagy őszi hónapot mutat a naptár, a kullancs él és fertőz. Még télen is, ha a hőmérséklet különbség eléri felfelé a 7-8 fokot,aktivizálódnak a kullancsok. Egész évben védekezni kell ellenük, ez a helyzet.

2012. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kullancsok egész télen vannak, és egész télen kell ellenük védekezni! Ha éppen nincsenek megfagyva, akkor támadnak. Márpedig mostanában +10 fok is volt a napon. Lázat meg nem kézrátétellel mérünk, hanem végbélben lázmérővel.
2012. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ő az első kutyám ezért vagyok tapasztalatlan e téren. Eddig semmi változás, bár mintha a nyáladzás megszűnt volna. Azért tovább figyelem, remélem minden jól alakul.
2012. jan. 9. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, egy vagy két éve a fél agilitys társadalmat taccsra dobták a kullancsok a tél közepén, hóban, mínuszokban. Vidd dokihoz azt a kutyát.
2012. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

várjál csak,hátha szép csendben meghal a kutya...

VIDD ORVOSHOZ!!!

2012. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyah hál istennek csak gyomorrontás volt! :D Újra régi önmaga, majdnem fellökött örömében h ilyen kora reggel meglátogattam. :D

De ma megyek és veszek neki nyakörvet, mert most szerencsénk volt,de legközelebb lehet már nem lenne... Úgyis egyre enyhébb az idő. Köszi mindenkinek a válaszait! :)

2012. jan. 10. 05:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!