Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatulajdonosok!...

Tapasztalt kutyatulajdonosok! Az létezik, hogy kutyám megváltozik ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

7 éves,szuka kutyáról van szó.Kis termetű(pincsi-csivava)aktív,egyszer már ellett is,elég sűrűn van szexuális ingere..(:D) sokszor betalálja a plüsseit és a lábamat..:D

Kinézetre sem olyan,mint egy 7 éves kutya,hanem mintha még mindig kölyök volna.Azért ilyen fontos számomra,hogy meg fog e változni a viselkedése,vagy hogy leszokik e a "töcskölésről":D,mert ő ilyen különleges kutyus,és nagyon szeretjük.Biztos nem az lenne már,aki eddig volt.

Az orvos azt tanácsolta,hogy a rák megelőzése érdekében érdemes kipakoltatni,de én épp az előbb említett dologért nem szeretném ezt.Mit tegyek?


2012. jan. 9. 18:45
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%
A lábadat azért "töcsköli", mert nincs megnevelve. Ennek semmi köze az ivarossághoz, simán dominancia kérdés. Amelyik kutya tiszteli a gazdáját, nem csinál ilyet.
2012. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A láb "töcskölése", ahogy te mondtad, nem a szexuális inger jele, hanem a dominanciájé. Tudni illik a delfineken és az embereken kívül (javítsatok ki, ha tévedek), egyetlen faj sem érez szexuális élvezetet még aktus közben sem. Tehát ne hidd, hogy a kutya be van gerjedve... A dominanciáját fejezi ki azzal, hogy hágó mozdulatokat tesz rajtad.


Ez falkavezérség probléma. Amit ha orvosltok, akkor be is fogja fejezni ezt a fajta viselkedést.


Az ivartalanítás miatt nem fog megváltozni a kutya. De szerintem nevelgessétek kicsit, mert ha dominál veletek, az nem jó.

2012. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy miért van az,hogy én akárhányszor próbálok normális kérdést feltenni(de tényleg bármit,szinte kifújom az orromat,abba is -szinten-)belekötnek emberek..:)

Az én kiskutyám meg van nevelve,kiskorában sokat szenvedtünk ezzel.Megtanulta azt,amit kell,édesapámra felnéz,őt tekinti a "főnöknek",okos.

És továbbra is kérdésem,hogy érdemes e ivartalanítani.Nem viccből tettem fel a kérdést,ugyanis barátnőm kutyája is teljesen megbolondult utána,nem volt önmaga.

2012. jan. 9. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Akármilyen jól nevelt egy kutya, elég ha egy-egy nap kétértelmű jelzéseket kap a gazdájától és máris félre érti a dolgokat. Olyan jelzésekre gondolok, aminek te nem is tulajdonítasz jelentőséget. Mindegy, kár ezen vitázni.

A hágómozdulat, a dominancia jele. Ha tetszik, ha nem.


Érdemes ivartalanítani, ez nem is kérdés. Megelőzhető egy csomó ivarszervi megbetegedés (gennyes méhgyulladás, daganat...stb). Ha műtét után nem kezelitek úgy, mint egy haldokló kisbabát és nem sajnáljátok agyon, nem ugráljátok körbe, akkor nem fog megbolondulni. :-)

2012. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a fenének kérdezel, ha nem fogadod el a választ. A "töcskölés" akár tetszik, akár nem, dominancia-probléma miatt van és nem másért. Ha helyre rakod a fejét, abba fogja hagyni. Ettől függetlenül az orvosnak igaza van, ha el akarod kerülni a daganatos-elváltozásokat, akkor mihamarabb pakoltasd ki.
2012. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ÉRdemes ivartalaníttatni, igen. DE teljesen fölösleges bármilyen kérdést feltenned, ha a teljesen normális válaszokon is megsértődsz. Úgy látszik te minden jobban tudsz. Akkor minek kérdezel?

"édesapámra felnéz,őt tekinti a "főnöknek",okos." Az lehet, de hogy téged alatta valónak tekint az is biztos.

A barátod kutyája nyilván is azért "bolondult meg", mert ivartalanítás után ki volt nyalva a segge és a kutya átvette a családban a vezető szerepet.

2012. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ja, látszik, milyen jól meg lett nevelve.
2012. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalaníttatni érdemes, az enyém nem változott, csak elmaradnak a kellemetlenségek, ami az ivarzással jár.


Ha egy kutya "betalálja" a plüssállatokkal az nem normális. Akkor sem, ha viccesnek találod.

2012. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne értsd félre, nem bántani akarlak, de a többieknek igazuk van.


Ha egy kutya meghágja a lábadat, az hiába tűnik viccesnek, azt jelzi, hogy feletted állónak érzi magát, és a feladatának tekinti, hogy megmondja neked, mit és mikor csinálhatsz. Hidd el, ez az állapot neki sem jó, túl nagy felelősséggel jár, és folyamatos kudarcra van ítélve, mert nem tud irányítani téged.

Semmi köze nincs a szexualitáshoz, ezt ivartalanított kutyák is csinálják, HA a gazdájuk hagyja.


Ha szereted a kutyádat, akkor nem hagyod, hogy fölötted álljon. Nem érzi ettől jól magát, egy kutya akkor boldog, ha irányítják, és ő követhet téged. Nem kell durva dolgokra gondolni, pár apró változtatás, és a kutya megkönnyebbülten adja át a vezetés jogát Neked. Ettől nem fog "megtörni", nem fog csökkenni a jó kedélye és a vidámsága, ugyanolyan lesz, mint eddig, csak sokkal-sokkal könnyebben kezelhető.

Olvasd el ezt a cikket, megéri, és fogadd meg a benne írtakat, kérlek: [link]


Az ivartalanításra meg mindenképp kerítsetek sort. Évekkel meghosszabbíthatja a kutyus életét. A természete nem fog megváltozni tőle, vidám és bohókás marad.

2012. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is ivartalanítva vannak, nem változtak semmiben se. Sokaktól hallottam már ezt, de szerintem butaság. Ugyanaz a kutya marad a műtét után is.
2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!