Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jutalomfalat?

Mi a jutalomfalat?

Figyelt kérdés

Kutya tanításánál mit használtok jutalomfalatként?

Egyszerűen csak adjak neki egy darab tápot?


2012. jan. 13. 15:18
 1/9 adamkak ***** válasza:
100%
szerintem valami olyat amit jobban kedvel mint a tápot de nem kap annyiszor.
2012. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egy szelet parizer...
2012. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 compactegon ***** válasza:

darabka virsli. én kiskorában nagyjából 20 részre vágtam egy virslit (nem fűszereset, sima Falnijó!-t), az elég volt kb. kétszeri sétán.

a tápot azért nem javallom, mert esetleg megunja mert otthon is azt kap, illetve az koncentrált kaja.

2012. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a legolcsóbb virslit a tescoban, főzd meg, és vágd karikára.Azért jó, mert nem áll meg rágcsálni, hanem bekapja, nyeli, és mehet tovább. Ha kicsi a kutya, másmint termetre, akár félbe is vághatod.
2012. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A jutalomfalatnak az a lényege, hogy valami különlegesen jó inger érje a kutyát.


Semmiképp se legyen kemény, mert az kizökkenti a tanulásból, amíg elrágcsálja.


Legyen körömnyire kockázott párizsi, virsli, sajt, főtt máj, akár csirkehusi...



Nem kell körömnyinél nagyobb, mert nem az a cél, hogy jóllakasd!


Érdemes kaja előtt tanítani, hogy még jobban motiválja a falat.

2012. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A virsli jó ötletnek tűnik, köszönöm!
2012. jan. 13. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Virsli-párizsi-sajt, mindegyik felkockázva.

Én ezeket váltogatom. Vagy pl. amikor a múltkori trükköt tanultuk, extra meglepi volt libamáj pástétomot kapott (én már nem kívántam) :)

2012. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ingerkörnyezethez igazítom. Ha otthon klikkerezünk, akkor sima száraztáp, a vacsi fele el is megy kattogás közben, a másik fele meg a jackpot. Sima hétköznapi sétánál a futiba nem viszek falatot, de azért a zsebemben mindig van pár száraztáp a kutyázós kabátomban - ha csinál valami gigaokosat, mégiscsak jusson valami :)


Kicsit erősebb ingerkörnyezetbe és/vagy engedelmes gyakorláshoz virsli, mert gyorsan csúszik, meg gyorsan szelem.


Ha meg valami bazi nehezet tanulunk, vagy épp 50 kutya mellett kell elvárnom, hogy szemkontaktust tartson, akkor főtt máj.

2012. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A táp a lehető legrosszabb, amit adhatsz jutalomfalatként. Általában virslit, párizsit, sajtot szoktak használni, ezek váltak be legjobban. Részemről a profis párizsit használom, 160 és 200 Ft között van fél kiló, a hülyének is megéri. Ráadásul állítólag 40% csirkehús van benne, úgyhogy nem is teljesen műanyag :))
2012. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!