Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A virslit nyersen vagy főzve...

A virslit nyersen vagy főzve adjam jutalomfalatként?

Figyelt kérdés
Én nyersen adnám, de párom szerint meg kell főzni, mert mi is úgy esszük. De én szoktam nyersen is enni, úgyhogy...:D
2012. jan. 14. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy neked tetszik. Nekem az a tapasztalatom, hogy nyersen intenzívebb az illata, jobban tudja érdekelni a kutyát. Egyébként én is szoktam nyersen enni. :)
2012. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valójában nem nyers, hőkezelve kerül az üzletekbe. Épp ezért nem is kell főzni, csak mikor forr a víz, beletenni, elzárni a lángot és pár percet úgy hagyni.
2012. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor már megint igazam van, köszönöm, hogy megerősítettetek benne!:)
2012. jan. 14. 20:07
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy kutya a dögöt is megeszi és semmi baja nem lesz. Te akár bele is halhatsz. Most ehhez képest hogy a virsli meg van-e főzve vagy nem az nagyon csak részlet kérdés. Neki tök mindegy. Én nem szoktam ilyen formaságokat csinálni, végtére is ez egy kutya egy állat, nem pedig egy ember. Én még azt se szoktam megvárni hogy a kacsafej teljesen kiolvadjon, nem még hogy megmelegítsem. A virslit ha adok neki akkor azt csak úgy kikapom a hűtőből és oda dobom elé. A lényeg hogy tőled kapja és hogy kap valamit! :)
2012. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, a virsli nem nyers hús:) (már amennyi hús van a virsliben)

Azért kell melegíteni, mert amúgy hűtőben van tárolva, és hidegen nem túl fincsi. A forrásban lévő vízben csak átmelegszik, és megpuhul, és így ízletesebb.

2012. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolom, csak a párom egy kicsit túl finnyás és gyakorlatilag örülök, ha megeszi a virslit is, mert egyébként csak egy fajta húst eszik meg: a csirkemellet. De szerintem sem kell mindent így túlagyalni a kutyával kapcsolatban, mert hát nem ugyanolyan a gyomrunk, bár romlott húst én sem adnék neki, de az már megint más.

Igazából a kérdés csak a párom megnyugtatására szolgált.:) Szóval még egyszer köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 15. 08:51
 7/12 anonim ***** válasza:
De van nyers virsli is! Nem kell ezekre a bolti virslikre gondolni mindig. És igen a virslibe sajnos elég kevés hús van. Ki kell hogy ábrándítsalak titeket, legtöbbje ugyanis víz és disznótáp. Én nem is tudom mikor ettem utoljára bolti virslit mert undorító. mi a kutyának szoktuk adni a romlott ételt (főzelék, húsok, levesek, tészta, egyéb) és jó ízűen megeszi mert örül hogy nem tápot kap. Amúgy ne azzal etessétek amit ti is esztek mert kunyerálni fogja, és az elég idegsítő és neki se jó. A kutyának lehet kapni farhátakat, lapockát, kacsafejet, csirkefejet (a marhák rajtahagyják a csőrét ami elég veszélyes szóval azt le kell vágni) , egyéb apróbb húsokat, és csontokat. Ez nekik az igazi kaja nem pedig a virsli amiben ki tudja mi van. Szerintem még azok se tudják akik készítik.
2012. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem is ételként akarom neki adni, hanem jutalomfalatként, ami mellett természetesen megmarad a napi háromszori étkezése, csak valamivel jutalmazni akarom.
2012. jan. 15. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:

3x-i? :OO Mi a?? Mekkora hordót akarsz belőle csinálni?

Ha ki lépett az egy hónapos korból már csak hízlalás. Csökkentsd le az adagot, egy napi étkezésre. Fölösleges, kivéve ha nem valami extra mennyiségű mozgásnak van kitéve, de még akkor se.

Nem tudom mennyiségileg mennyit kap, de ez nagyon sok az biztos. Egy nagy adagot adnék neki estére.

2012. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
100 grammot kap 3 részre osztva. Egyébként mindenhol azt olvastam, és azt a tanácsot kaptam, hogy 8 hónapos koráig naponta háromszor kell etetni, aztán három éves koráig napi kétszer és onnantól napi egyszer. Ennyi ember nem tévedhet!:) Nem etetem túl, csak az előírt adagot kapja.
2012. jan. 15. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!