Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni tüntetésszer...

Tudnátok segíteni tüntetésszervezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most lesz jan. 28-án (reményeim szerint) Budapesten egy tüntetés az állatkínzás és az ebadó ellen. De sok dolog hiányzik még pl. hangfalak ilyesmi. Tud valaki segíteni? Fontos lenne...
2012. jan. 15. 23:17
1 2
 1/13 shih-tzu válasza:
Sajnos debreceni vagyok. De szórólap KÉpekkel!!!, facebook, és ha jól tudom akkor valahova a tüntetést be kell jelenteni!
2012. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan mit tüntettek az ellen, amit törvénybe iktattak annyi év után, miután az állatvédők folyamatosan sorozták az illetékeseket, legyen ebadó, attól megváltozik a kutyatartás minősége?
2012. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Az állatkínzást értem. De az ebadót?... Miért is nem kéne szabályozni, hogy minden istenbarma meg plázapatkány kutyát tartson (és szaporítson) minden hozzáértés nélkül? Vannak hátulütői, persze, de szerintem nagyságrendekkel nagyobb a haszna, mint a kára.
2012. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Látom megy a népbutítás :-) Az ebadóval egy a probléma...Ugye az ebadót az állatvédelembe forgatják vissza...98 óta van állatvédelmi tv. ezalatt a legsúlyosabb büntetés 200.000 Ft volt és 1 év felfügesztett...Aszthiszem annak, aki eltörte a kutya mind a 4 lábát és leszúrva télen egy zsákban az erdőbe hajította megfagyni. Szóval milyen ÁLLATVÉDELEMBE FORGATJÁK vissza?????? Et egy újabb adó, amivel a saját zsebüket tömhetik, arról nem is beszélve, hogy már most duplájára nőtt az utcára tett kutyák száma.
2012. jan. 16. 09:39
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Aki nem tud éves szinten 6000 Ft-ot pluszban ráfordítani a kutyájára annak ne is legyen. Ez havi 500 Ft, kevesebb, mint egy doboz cigi ára. Aki emiatt utcára dobja a kutyáját, arról megvan a negatív véleményem.

Szerencsére a mi városunkban nem vezették be az ebadót.


Az, hogy kiálltok az állatkínzás ellen nagyon szép dolog, remélem lesz egy kis eredménye.

2012. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Látom nem értettétek meg....AZ EBADÓT AZ ÁLLATVÉDELEMBE FORGATJÁK VISSZA, EZÉRT HOZTÁK LÉTRE...DE MAGYARORSZÁGON NINCS ÁLLATVÉDELEM!!!
2012. jan. 16. 09:55
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Oké, nem akarok veszekedni, eltér a véleményünk, pedig (gondolom) egyformán szeretjük az állatokat. Megértem az érveidet, én sem repesek az ötlettől, hogy még egy adóval több van. De próbálj kicsit elvonatkoztatni a politikától és mások zsebétől.

Igen, most sz@r azoknak a kutyáknak, akiket utcára tesznek, de fenntartom a véleményemet, hogy ez az első lépés afelé, hogy a hazai állattartás megközelítse azt a színvonalat, ami Nyugat-Európában honos. Persze, gazemberek ott is vannak, de nagy átlagban az állatok életkörülményei sokkal jobbak, mint nálunk. És (részben) azért, mert számonkérik az embereken, hogy hogyan tartanak kutyát (maradjunk a kutyáknál). Kutyát akarsz? Jó, fizess. Hajlandó vagy rááldozni ennyi (nem olyan égbekiáltóan sok) pénzt? Helyes, akkor talán a féreghajtására és a táplálására is költesz majd. Nem pedig hazaviszed a szomszéd huszadszorra fialt korcsa alól az egyik kölyköt, rácsatolod egy lánc végére, hogy legyen hova önteni a konyhai moslékot, aztán 7-8 év múlva majd elásod a kert végében.


Anyukám állatorvosi rendelőben dolgozik, és mesélte, hogy minden évben vannak a kötelező eboltáson emberek, akik zavartan megjelennek, hogy ők igazán ide akarták hozni a kutyát beoltani, szépen utánakötötték az autónak, de idefele úton megfulladt a Buksi, érthetetlen, ilyenkor mi az eljárásmenet? Illetve akik képesek egy órán át üvöltözve tiltakozni, mert az oltás ára felett a 100 Ft-os féreghajtó tablettát is "rájuk akarják sózni", pedig ők már a múlt héten lenyomtak egy egész fokhagymát a kutya torkán, hogy ne legyen gilisztás.

Na ez így nem maradhat. Ha tudsz más, törvényileg és hosszú távon megvalósítható módszert azon kívül, hogy pénzt vesznek ki az ilyen állatok zsebéből, ami ezeket a taplókat ráveszi, hogy NE tartsanak állatot, akkor hallgatlak, esküszöm, vevő vagyok az alternatívákra.

2012. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, most olvastam a válaszodat.

Hát ha nincs mit visszaforgatni, nem is lesz állatvédelem. A levegőből nem lehet építkezni.

Lehet, hogy rosszul fog elsülni ez az ebadósdi (sőt, félek, hogy így lesz), de amíg van rá 1% esély, hogy ezzel ténylegesen javulni fog a hazai állattartási morál, szerintem megéri.

2012. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De nincs...a kormány ebből a pénzből nem tervetzi állatrendőrség felállítását sem semmilyen jóléti szervezetet...
2012. jan. 16. 10:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen állatvédelembe forgatják vissza?

A településen lévő állatmenhelyek, ivartalanítás, vagy a behajtás technikai feltételeinek az ellátására lehet visszaforgatni.

Állatrendőrség?

Hol élsz? Nézed a külföldi adókat? Ott megvan a bejáratott protokoll minden vonalon.

2012. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!