Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Területőrzéssel kapcsolatos...

Területőrzéssel kapcsolatos kérdés, nagytestű kutyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos németjuhász kanom.

Járunk kutyasuliba, örző-védő tanfolyamon jól szerepel.

Igazából az a kérdés, hogy miért lehet az, hogy ha otthon házat őriz, akkor csak a postás és a szórólapos a célpont. Azokra vicsorog, ha jönnek, megsimogatni nem tudnák, mert biztos megharapná őket.

Mondjuk mikor egy éves volt, akkor még ugatgatott rájuk, de megsimogathatták nyugodtan.

Viszont ha valaki más jön (idegen) aki csak becsönget és áll, arra is ugatgat, de simán megtudják simogatni (mindegy, hogy férfi/nő, gyerek/felnőtt az illető). Ha viszont már jön-megy az illető a kapu előtt akkor rájuk is ugat, de nem mérgesen.


Szerintetek ezt két éves korára kinövi? Mármint, hogy az idegenekre is úgy fog reagálni később mint a szórólaposra és a postásra.


Ez valami érési folyamat, hogy először a postás és a szórólapos a potenciális ellenség, utána a többiek?


Köszi a választ előre is!


2012. jan. 12. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az,hogy az ilyen jellemű kutyák nem lesznek igazi házőrzők....Vagyis könnyen lekezelhetőek.Hiányzik belőlük az idegenekkel szembeni bizalmatlanság.Ezt kölyökkorban el kell kezdeni kialakítani a kutyában,de ha nem veleszületett ez a jellem,akkor minimálisak az esélyek,hogy olyan kutya legyen,mint amire te vágysz.
2012. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A postát meg a szórólapos az egy külön epizód minden kutya életében. Jönnek, piszkálják a kaput, a kutya megugatja őket, ők pedig elmennek, ami az ebnek úgy csapódik le, hogy sikerült őket elkergetnie. Ők rendszeresen "fenyegetik" a területet, a kutya pedig rendszeresen "megvédi" tőlük, ezért alakul ki erőteljesebb reakció náluk.

A többiekkel kapcsolatban szerintem egész egyszerűen nem elég erős a területvédő ösztöne, ami nem is csoda, lévén a németjuhász munkakutya, nem házőrző. Azt viszont érdemes tudni, hogy a járókelőknek a legtöbb kutya csak jelzésértékűen ugat, hogy "ne gyere ide, mert ezt a házat én védem", de nem rögtön gyilkos szándékkal esik nekik, és ez teljesen normális. Megint csak más a helyzet, ha a gazda beengedett valakit. Ha akkor is simogathatják, amikor nem engedted be őket, akkor esetleg megpróbálhatnál az ŐV kiképződdel beszélni, hogy háznál is gyakoroljatok, szoktak kimondottan területőrzésre képezni kutyákat, elég szép eredménnyel.

2012. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Gondoltam, hogy valakit aki nekem ismerős, a kutyának ismeretlen azt megkérem, hogy húzzon rá a pofájára, mikor kidugja a fejét.

Így biztos, hogy meg fogja tanulni, hogy mindenki rossz, aki nem hozzánk tartozik. Nem?

2012. jan. 12. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem :) Így azt fogja megtanulni, hogy ne ugasson meg senkit közelről, mert kap az arcába. Ha olyan típus - márpedig nekem olyannak tűnik -, akkor csak azt éred el ezzel, hogy el fog kerülni messziről minden idegent.

Én a helyedben nem erőlködnék, nincs olyan ösztöne a kutyának, amilyet vártál, és kész. Képeztesd szakemberrel, vagy hagyd a fenébe.

2012. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem ezt, mert mint írtam, járunk örző-védő kiképzésre, és ott is kap néha a pofájába, hol kézzel csapnak rá, hol ostorral. És mivel elég agresszíven reagál ezekre a megmozdulásokra, gondolom, otthon is ez a szituáció lenne.

Menekülésre egyáltalán nem hajlamos.

2012. jan. 12. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Más azért egy kutyaiskolai meg egy otthoni környezet, pláne hogy a suliban direkt ehhez szoktatták, nem rögtön izomból csapkodták. Meg igazából szerintem önzőség azért bántani a kutyát, mert te olyasmit vársz el tőle, amire nem alkalmas... A legtöbb kutya ráadásul okosabb annál, hogy "ha engem bántanak, én is visszabántok", ahhoz nagyon durván kellene ütni, hogy reflexből minden embert szét akarjon tépni, nem lenne egészséges a lelkivilága.
2012. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából mindegy is.. Még van időm, mert csak másfél éves, hátha még "benő a feje".. :)

De ha nem.. akkor is imádom.. mégis csak az én "kölyköm".. :)

2012. jan. 13. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!