Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff külföldre költözése?

Amstaff külföldre költözése?

Figyelt kérdés
Felnőtt amstaffal szeretnénk külföldre költözni,előszőr ausztria,majd németország,végül hollandia a célpont.Mit kell ezekhez az országukba való utazáskor elintézni?Állatútlevélen kívül? Albérlet?Vagy apartmann ház szerű ahol kert is van,ott h fogadják a kutyákat?Milyen eséllyel vágunk neki?Semmiképp nem szeretném itthon hagyni őt.
2012. jan. 16. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Németországról tudok csak nyilatkozni. Olyan albérletet kell keresned, ahol engednek kutyát tartani, akár ház, akár lakás. A hirdetéseken általában ezt is feltüntetik. Ezen kívül az amstaff veszélyes kutyának minősül, így elég sok adót kell utána fizetni, az összeg várostól is függ. Nálunk az első kutya éves adója 105 euro, veszélyes kutyára ugyanez 610. Útlevél, benne az oltásokkal egyébként elég.
2012. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 keszko ***** válasza:
13%

én szeretnék venni egy amstaffot.és szerintem egyátalán nem veszélyes.csak jól kell tartanod.az igaz hogy veszélyesnek minősül mert rosszat terjesztettek róla és nem az amstaff veszélyes hanem a pitbull.sőt nagyon okos és inteligens kutya.

ha külföldre szeretnéd vinni és is azt javasolnám hogy olyan szállást keress ahol van kért és be lehet vinni a kutyát

2012. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tőlünk nyugatabbra családtagként kezelik a kutyát, ezért elég sok albérletbe beengedik. Viszont az Amstaff és keverékei tényleg veszélyes kutyának minősülnek, a Német nagykövetségen ennek anyagi és tartási vonzatáról szerintem részletesen tudnak tájékoztatni.


Egyébként chip, útlevél, érvényes oltás, féreghajtás, külső élősködők elleni védelem.

2012. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönönm a válaszokat,tisztában vagyok vele h milyen kutyus köszönöm jol is van tartva és /bár abszolut nem veszélyes,ezt h én tudom snekit nem érdekel.Mármint hiába mondom külföldi önkormányzatoknak nem érdekli őket.Tehát akkor várostol eltérő,de 600juró is lehet.Az szép:( Hát tovűbbi országokra is érdekelne még,ha valaki tudja esetleg.
2012. jan. 16. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:

OFF:

Ez engem is érdekelne, mert nekem is staffim van és a cél nálam is Németország. Ha esetleg megtudsz valami konkrétumot, egy privát üzenetben/e-mailben megírnád? Előre is köszi. :)

2012. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, azt gondolom, amit írtam, az elég konkrét volt. Mire vagy még kíváncsi? Ha tudok, segítek, Németországban élek.

1. válaszoló vagyok.

2012. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Főként olyasmi érdekelne, hogy hogyan viszem ki az ebet? Be kell jelenteni az önkormányzatnál, amikor kiköltözöm? Valamint hogy ki dönti el, hogy veszélyes-e és mi alapján? Az ebadó mértékét befolyásolja-e az, hogyha ivartalanítva van a kutty, vagy ha van engedelmes vizsgája? Kinn milyen feltételekkel lehet tartani? (Közterületen kötelező-e a szájkosár pl.?)

Előre is köszi! :)

2012. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!