Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magammal vihetném a kutyámat,...

Magammal vihetném a kutyámat, ha kimegyek külföldre? (Önkéntesség, szakmai gyakorlat stb. )

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék kimenni külföldre pár hónapra vagy max. 1 évre tanulni, dolgozni, vagy önkénteskedni (még nem döntöttem el, attól függ, milyen lehetőség adódik). Csak egy dolog tart vissza, hogy van egy mudim, akit szerintem a családom nem tudna megfelelően ellátni. Itt főként arra gondolok, hogy a mozgásigényét nem tudnák kielégíteni. Bár nagyon szeretik, de minden munka rám marad vele kapcsolatban. Napi kb. 2 órát kell sétáltatni minimum és ha csak sétálunk az nem elég, kell labdázás, frizbi, tanulás + hétvégi agility. Biztos vagyok benne, hogy ezt nem adnák meg neki. Most, hogy egyetemre járok, sajnos nekem sem jut rá mindig elég időm. Ha nagyon nincs, akkor elviszik max fél órára, de ez neki semmi és akkor is úgy viselkednek, mintha a fogukat húznák. Nyáron dolgoztam 3 hetet, minden nap 4-kor keltem és utána 8 órában fizikai munkát végeztem. Anyu megígérte, hogy majd segít a sétáltatásban, ő úgyis otthon volt munkanélküliként. Egyik nap sem vitte el még 10 percre sem, mert meleg volt, végül megsértődött, hogy számon kérem az ígéretét. Emiatt kizártnak tartom, hogy ha én itt hagyom őket több hónapra, akkor megfelelően gondoskodnak róla. 1-2 hétig még ellenne kevés sétával szegény kutya, de szerintem 1-2 hónap múlva nem bírnának vele. Azt hiszik, hogy milyen nyugodt kutya, de nem értik, hogy csak azért ilyen, mert minden nap foglalkozom vele. Ők is tudják, hogy az kell, de hogy ez pontosan mit jelent (nem napi 20 perc sétát), azt nem tudják. A másik, ami miatt nem merném rájuk bízni, hogy nagyon domináns, de közben érzékeny kutya. Ha nem viselkedünk falkavezérként, akkor a fejünkre nő, de ha a kelleténél csak egy kicsivel vagyunk szigorúbbak, összetörik. Nekem is másfél évig tartott, amíg megtaláltam az egyensúlyt, de még mindig van mit fejlődnöm, pedig már 5 éves és kölyökként került hozzánk. Emiatt mindenképpen szeretném magammal vinni. Viszont nem tudom, hogy megengednék-e a szervezők? És hogy kérdezzem meg, ha nem szeretném, hogy hülyének nézzenek miatta? Akinek nincs kutyája, az nem biztos, hogy megérti, miért akarom elvinni. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Amúgy Izraelre gondoltam, de Anglia vagy Németország is jó, ha az nem megy.
2011. dec. 9. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Izrael nem biztos, hogy a legjobb a kutyának :) De Anglia és Német ordzág is kutyás államok. A szervezést neked kell megbeszélni. Egyébként nem nehéz külföldre vinni kutyát. Állatorvostól kell szerezni állat útlevelet (nem kell minden országba), kell az oltási könyv, Néhány helyre pedig úgy tudom max. 1 hónapos vérteszt. Angliában ugye karantén van, de mintha ezt lecsökkentették volna csak 4-5 napra az 1 hétből. Állatorvost kell kérdezni, pontosan mik kellenek, vizsgálatok, papírok, adatok. Én kb. 10 éve minden nyáron viszem külföldre magammal a nagytestű kutyám nyaralni, családot látogatni, és még egyszer sem volt gond ezzel. A magyar határőrök a szemetebbek, de velük sem volt eddig gond. Hajrá!
2011. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
angliában akkor van karantén, ha nincs meg a vérvizsgálat.
2011. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Izraelben önkénteskedni? Segítség!
2011. dec. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt mindig az adott helyen érdemes megérdeklődni, technikai probléma valószínű csak Angliában lehet, de az is inkább csak kellemetlenség, mint akadály. Civilizált országokban megértik, hogy neked ez fontos, és nem néznek hülyének, nyugodtan kérdezd meg.

Izraelbe egy dolog miatt nem vinném: ott nem biztos, hogy fogsz tudni neki megfelelő ellátást (jó kaja, jó állatorvos) biztosítani.

2011. dec. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Remélem sikerül elintézni. Persze olyan helyre nem vinném, ahol nem tudnák megfelelően ellátni.
2011. dec. 10. 09:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Izraelt nem nagyon ajánlom kutyával..meg anélkül se ://


De viszint Németországba nagy kutyaszeretet van (nemúgy mint Mo..-.-) , és Anglia is jó lenne :)

Szerintem inkább ebbe a kettőbe gondolkozz. Egyébként megoldható hogy kividd, kell hozzá útlevél, stb..de a doki már tudja milyen vizsgálatok kellenek neki. Viszont kicsit az üyintézés hosszadalmasabb lesz, de a leírtak alapján gondolom Neked is megéri :)

2011. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!