Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vs (rövid szőrű) Tacskó?

Mudi vs (rövid szőrű) Tacskó?

Figyelt kérdés

Két fajta mellett érvek és ellenérvek?:)

Kis tapasztalat leírás egy-egy esetleg 2 fajtáról?

Melyiket érdemesebb választani?

Pár szempont amit szeretnék megtudni, ha lehet:

-Hogy jön ki gyerekekkel

-Hogy jön ki macskákkal

-Hogy jön ki más kutyákkal

-Mennyi mozgás kell

-Szeretik-e a vizet

-Fajtára jellemző betegségek

-Mennyire betegesek

-Milyen árban mozog (tk. ill tk nélkül)

-Valami különleges ápolás szőrével kapcsolatban?


Mudiról sok mindent nem tudok, bár mivel Magyar fajta kicsit jobban húz felé a szívem.


Tacsim volt, mikor kicsi voltam. Nagyjából emlékszem egy két dologra, de mégis, valaki segítene 2 faja közti választásban?


Előre is köszönöm :)


2012. jan. 16. 16:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kettő közül akkor inkább mudi.
2012. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2568223-milye..


Előző kérdésem, hátha több kiderül

2012. jan. 16. 16:59
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen mudi!!okosabb könnyebben kezelhető..tacsinak eleve a gerince miatt lehetnek gondjai,meg nem ehet vele annyit mozogni mint egy mudival.volt tacskó keverék kutyám folyton elszökdösött szétszedte a lakást,folyton sz@rba fetrengett.akkor fogadott szót amikor úgy tartotta a kedve...ismerősöméknek is volt tacsija,na az is elmászkált ha nem volt pórázon.plusz neki is szelektív hallása volt:D

mudit is ismertem nagyon okos szófogadó aranyos bújós kis blöki volt nekem nagyon megtetszett akkor a fajta

2012. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan a mudit választanám. Könnyen tanul, pörgős, a gazdájáért tűzbe menne, az egyik legegészségesebb fajta, törzskönyvvel is a legjobb tenyésztőktől 60 ezer körüli áron be lehet szerezni, a szőrápolása is egyszerű. Hogy gyerekekkel, kutyákkal, macskákkal hogy jön ki csak nevelés, szocializáció kérdése. A mudinak egyetlen "hátránya", hogy viszonylag nagy a mozgásigénye, jóval nagyobb, mint egy tacsinak.
2012. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és árról valaki tud valamit?:)

Hát mi falun lakunk, van völgy, szóval az ha sétál szépen póráz nélkül nem hátrány:)

2012. jan. 16. 17:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kezdő tenyészettől törzskönyves mudit már 40.000-ért tudsz venni. Nagy előnye, hogy minden állattal jól kijön, hiszen nincsenek "gyilkos" ösztöneik, mint a tacskóknak, terriereknek, amik kotorékozásra, dúvadirtásra lettek kitenyésztve. Egészséges, edzett fajta, a szőre öntisztuló, nem is szabad túlzásba vinni az ápolását, mert az árt neki. Heti egyszer ki kell fésülni, néhanapján megfürdetni és kész. Törzskönyv nélkül nem szabad venni semmilyen kutyát! A vizet szinte minden mudi imádja :) A tacskó alkatánál fogva úszni sem nagyon tud. Privátban tudok neked tenyésztőt is ajánlani :) Nekünk két mudink van, bár még fiatalok, 4 hónaposak.

2012. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A mudira szavazok én is, de azt azért elmondanám, hogy nagyon sok múlik a nevelésen. Szóval, ha macskákkal együtt tartod, főleg kiskorától kezdve, akkor megszokja őket, és nem fogja bántani. Amúgy nagyon szeretem ezt a fajtát. Okos, tanulékony, amiket én ismerek, azok még csak hírből sem ismerik a betegségeket. Szóval nem nagyon jellemező rájuk azok a betegségek, amik az ilyen túltenyésztett fajtákra jellemzőek.
2012. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Jah és még valami, habár szerintem egy kutyatartót ez nem kellene, hogy visszatartson. A fajtiszta magyar fajtákra nem kell ebadót fizetni.
2012. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy nagyon nem ismert fajta. Gondoltam annyi gond nincs is. Köszönöm még itthoniakkal megbeszélem:)

Van 2 kutyánk velük lenne napközben én olyan átlag 3kor végzek szóval lenne bőven idő sétálni, van macskánk is amit 2 kutya szokott, ő nem kötekedne vele.:)

2012. jan. 16. 18:35
 10/20 A kérdező kommentje:

nem az ebadó miatt gondolkoztam rajta, a kinézete rég megfogott, és mert mégiscsak Magyar. Régen olvasgattam megtetszett. Csak azért mégis gondoltam egy kérdés nem árt.

Köszönöm ment mindenkinek a zöld kéz:)

2012. jan. 16. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!