Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A flexi vagy a normál póráz...

A flexi vagy a normál póráz lenne jobb egy fiú rövid szőrű tacskó kisfiú kutyának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
A Flexi bár drágább ,de szabadabb a kutyus és téged sem rángat úgy .Sztem a flexis sokkal jobb választás..
2009. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi
2009. júl. 7. 08:44
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nekem is tacskóm van!Mi rendes pórázt rángatjuk,de a flexivel meg tök simán jön lább mellett!
2009. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és flexivel nem fog elhúzni? nem fogja elszakítani? köszia a választ
2009. júl. 7. 08:49
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Olyan flexi pórázt vegyél,ami mondjuk közepes testű kutyákhoz van,azaz nagyobb súlyhoz és az vastagabb. Nekem olyan flxim van,ami 15 kg-ig jó, és már 11 éve nyúzzuk,és semmi baja. A flexinek tényleg nagy előnye,hogy a gazdni nem a lába mellett rángatja a kutyát és attól se kell félni,hogy elütik,mint elengedésnél. Fontos,hogy így is tanítsd meg neki,hogy pl. a járdánál meg kell állni meg ilyenek,mert akkor tuti nem fog rángatni.
2009. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A flexivel az a gond, hogy sose tanul meg a kutya normálisan, láb mellett sétálni és össze vissza fog rángatni minden irányban egyx normál pórázzal. Tehát hagyományos póráz mindenképp kell de emellett kaphat egy flexit is.
2009. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem rendes pórázzal tanísd meg az alap sétáltatást és,ha tudja,akkor flexi jöhet.Nem fogja elszakítani!Én ott rontottam el,hogy nem póráz nélkül sétáltattam !
2009. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Rendes póráz. A flexivel csak húzni, rángatni tanul meg. A gazda meg azt hiszi h kutyájának nagy szabadságot ad, közben meg csak egy "függönyzsinóron" rángatják egymást.

A kutyának meg kell tanítani h normálisan sétáljon. Flexivel ez lehetetlen, mert egyszer engeded h húzzon, egyszer meg nem - a szegény kölyök meg csak azt jegyzi meg hogy ha húz hosszabb lesz a póráz, tehát ez hasznos.

Sokan el sem engedik a kutyájukat a flexi végéről, mondván azon úgyis ki tudja rohangálni magát, de ez nem igaz! A kutyának szabadon kell játszania és behívhatónak kell lennie.

Még valami: a pórázon a kutyák (pláne a kistermetűek) sokkal "nagyobb legények". Biztonságban érzik magukat és mernek agresszívek lenni, ezt a gazdi rángatása méginkább fokozza. A flexi egy távírózsinórként működik, a legkisebb idegességed is "átmegy" rajta ami átragad a kutyára.

Legjobb ha veszel egy kényelmes szövetpórázt. Nagyon hasznosak a kiképzőpórázok amiket hosszabbra, rövidebbre is tudod állítani. Ja és következetesen sose enged h húzzon a kutya.

2009. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Kiképzőként mondom: Flexit csakis hámmal használunk, mert nyakörvvel állandóan feszül, így a kutyának semmilyen visszajelzést nem adsz.


sima pórázból is lehet kapni hosszabbat, először azzal tanulj meg sétálni vele, aztán jöhet a felxi utána mehet szabadon.

2009. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Normál póráz!
2009. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!