Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek Sheltie vagy...

Szerintetek Sheltie vagy Bullterrier?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves lány vagyok és most lenne az első kutyám.De mind a kettő tetszik.
2012. jan. 17. 06:50
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Hát, szinte a két végletből kell választanod...

Teljesen más a két kutya jelleme, természete, habitusa.

Azt is tudnod kell, hogy a Bullterrier egy kemény kutya, ami következetes, keménykezű gazdit igényel, aki vissza tudja fogni, amikor kell. Mindazonáltal nagyon szerethető, kedves kutya mind a kettő, csupán nevelés kérdése, hogy mivé válik a családban.

Szerintem egy normális, átlag családban a Sheltie ösztönösen tudja, hogy hol a helye.

A Bullterriernél a helyzet az, hogy meg kell mutasd, hogy te vagy a falkavezér, viszont neki is meg kell tudnia őrizni az egyéniségét.

Kívánom, hogy a megfelelő döntést hozd meg!

Üdv: Laci

2012. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk én egyik fajtát sem ismerem, de kinézetre a bullterriert választanám. Főleg, hogy tegnap az állatorvosnál láttam egy gyönyörű kant, nagyon megtetszett :) Egyik ismerősömnek van bullterrierje, nagyon jópofa kutya.
2012. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek,sztem egy sheltievel jobban jársz elsőre és ha minden csinyját binyját kitapasztaltad aa kutyanevelsének belevághastz egy bullterrierbe,de a terrierek elsőkutyásoknak nem ajánlottak,mégha a legjobb helyről veszed akkor is problémás a nevelése,nemmégha belefutsz egy ideggyengébe. Ők makaccssággal születnek,bekell őket törni ugymond h egy csodakutya legyen belőlük,ami a legjobb kutyának minsőiti őket,de ez sokszor még tapasztaltaknak sem sikerül. A sheltie meg jo családi kutys és társ is.Szerinte ő pont elég lesz neked elsőre!Jó kutyázást:)
2012. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi bullterrier lesz
2012. jan. 17. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!