Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetik ha a Boxer füle le...

Büntetik ha a Boxer füle le van nyírva, hogy fel álljon?

Figyelt kérdés

Láttam sok videóba, képeken, 101 nagykutya sorozatba, de nem tudom 100%-osan hogy büntetik-e.

-És a farkával mi a helyzet?



2012. jan. 17. 19:40
1 2 3 4
 31/35 Winner of Royal Hill ***** válasza:
46%

Na sziasztok! Ismét itt:)

A téma még mindig ugyanaz....

Szerintem hülyeség ez a tiltás meg büntetés. Egyes fajták manapság már csak árnyékuk önmaguknak, a lógó fülek, hosszú farkak miatt. A dobberman fajta sínyli meg leginkább a tiltást.Ezek a kutyák szinte szánalmasak a nagy lapát füleikkel, meg a hosszú farkukkal. A német dogot is sokan csak akkor ismerik fel amikor felemelem a fülüket.

Aki azt írta nem nagyobb kínzás a fülkupírozás mint az ivartalanítás tök igaza van. Sőt a császármetszés sem egy felüdülés a kutyának, mégis vannak olyan fajták amiket muszály császározni, maguktól képtelenek megelleni. Akkor most melyiki az állatkínzás?

2012. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
csak a törvény lett beírva a rendelet nem, annak szabályozása, hogy mit lehet vágni az a rendeletben található
2012. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Számomra még mindig azt mondom hogy:

Ami nem az állat érdekét szolgálja, vagy nem egészségügyi szempontból jó dolog, azt nem kellene...

Miénk ivartalanítva lett, csak hogy kevesebb gazdi nélküli kutyus legyen kis hazánkban, és chipet kapott, ha elveszne haza tudjon kerülni, mert szeret minket.

Üzenem annak aki lehurrogott, igen, nem vagyok tenyésztő, nem "tettem le semmit az asztalra", csupán örökbe fogadtam egy kutyust, aki nem kellett senkinek. Nekem ez már egy piros pont szerintem de mindegy.

Ma láttam egy fekete spánielt hosszú meghagyott farokkal, gyönyörű volt. Most jön az hogy annak is le kellett volna vágni a farkát... inkább hagyjuk. Sarabolja aki akarja az állatait, én nem támogatom, ennyi. Amúgy meg még mindig azt mondom hogy ÍGY SZOKTUK MEG a látványukat, küllemüket, ezért "fura" ha nem kupírozott és csonkított.

2012. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Személy szerint nekem semmi bajom se a farokvágással, se a kupírozással, sőt még támogatom is ha szakszerűen van elvégezve. De szerencsétlen kutyáktól, akiknek össze-vissza áll a füle, a farkát plasztikáztatni kell(ett), na azoktól emberileg kicsit elszörnyedek, hogy ki volt az aki ezt csinálta.

Bizonyos fajtákból saját részre szerintem csak farokvágott kutyát vennék.

Az hogy mit szoktunk meg, kinek mi a szebb más kérdés.

Megszokástól függetlenül nekem akkor is lesz egyszer egy dobermannom, nem érdekel hogy kupírozott e vagy sem, nekem magáért a természetéért tetszik (nagyrészt).

2012. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

tegnap 14.53

az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével - nem végezhető.És akkor a kiegészitést el kell olvasni.

2012. jan. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!