Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öt hónapos keverék kutyámnak...

Öt hónapos keverék kutyámnak adhatok főtt sertéshúst?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
NEM! Sertést soha, semmilyen formában!
2009. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy tudom, hogy ALAPOSAN megfőzve lehet adni a kutyáknak. A kutyás szakkönyv is azt írja, hogy főzve adható.
2009. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Alaposan megfőzve igen, nyersen Tilos!
2009. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Le lehet pontozni a válaszokat, de az igazság akkor is az, hogy főzve lehet adni sertéshúst a kutyának. 2-3 óra 100 fokon kipusztít minden kórokozót, ami veszélyes lehet a kutyára. Akinek kételyei vannak, az ne adjon főtt sertést se a kutyájának, de ne azért hogy a kutyának ne legyen baja, hanem, hogy ő nyugodt legyen. Lepontozni meg csak azt kell, aki hülyeséget ír, nem azt, akinek a véleménye nem egyezik meg a miénkkel... Kulturált, felnőtt viselkedés, ezt úgy hívják... :-)
2009. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Egész kicsi korom óta vannak kutyáink és mindegyik evett főtt sertéshúst. Nem napi rendszerességgel, sőt elég ritkán, de ettek. Főleg a kis kedvencek, akik a lakásban vannak, mert nekik azt kell enniük, amit mi eszünk, olyan kis kíváncsiak. A lényeg az, hogy egyiknek sem volt soha semmi baja. Persze állandó főételnek nem választanám nekik a sertéshúst.
2009. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
11:40 csak kiváncsi vagyok: 2-3 órán keresztül kell akkor forrásban lévő vízben főzni a sertéshúst?
2009. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez függ attól, hogy mekkora a húsdarab és csontos-e. Én főzési időnél abból indulok ki, hogy ha magunkak főzünk sertéshúsból, az mennyi idő alatt lesz teljesen puha a hús. Pörköltnél kb. 1,5 óra, de a húsleves húsos karajcsontból 2-3 órig fő lassú tűzön gyöngyözve. Igen, ez idő alatt végig forrásban van, vagyis 100 fokon. A lényeg, hogy akkor főtt át jól a hús, ha fakanállal már könnyedén el tudod vágni.
2009. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, szeretik és egészséges nekik!
2022. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!