Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a kutyusokkal?

Mi lehet a baj a kutyusokkal?

Figyelt kérdés
Nekem nincsenek kutyáim, nem is értek hozzájuk. A családban most pusztult el egy 4 hónapos körüli kiskutya. A fura az, hogy ez már a harmadik kis kutyus, ami elpusztult (+ még 2 kis cica) rövid időn belül. A tünetek mindegyiknél megegyeznek. Az első nap étvágytalanság, bágyadtság , utána hányás, hasmenés, és a harmadik nap elpusztul. Már az első nap elvitték doktorhoz, kapott szurit, de nem segített rajta. Csak annyit tudott mondani, hogy valamilyen "bélbaj". Találkozott már valaki ilyen esettel? talán valami mérgező lehet az udvarban? Mit csináljunk? normális körülmények között vannak kint az udvaron a kutyusok! Valami ötlet, hogy mi lehet ez?
2009. máj. 27. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy helyről van az összes állat amit elhoztatok?
2009. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

rendesen voltak oltva? mivel ették öket?

azonnal orvoscsere ...

2009. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

azt még hozzá akartam tenni, hogy nem egy időben történt ez, tehát nem egy alomból való kölyök kutyusok, hanem kb: egy év leforgása alatt történt ez.

keverék kutyák

2009. máj. 27. 14:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem parvovírus, vírusos bélgyulladás. Nem lehet valami jó orvos, ha ennyit tudott csak mondani, meg adott egy szurit... Infúzió kelle, gyógyszeres kezelés és még úgy is kicsi az esély, hogy megmarad az állat. Nemhogy ilyen kontár mellett... Fertőtleníteni kellene a kisállatok helyét, mielőtt egy új kerül oda, mert így sose lesz vége a kedvencek pusztulásának. :-(
2009. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

azt hiszem száraz kutya eledel (táp)

és vegyes étel, amit ők is ettek (maradék)

2009. máj. 27. 14:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy van valamilyen mérgező növény a kertben?
2009. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a kiskutyát oltani kell parvovírus ellen, először 6 hetesen, aztán az alapimmunizáló oltási programban van emlékeztető oltás is.
2009. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédokkal milyen a kapcsolat? Ők, vagy bárki idegen az utcáról be tud dobni ételt? Ez, amit leírtál, mérgezés is lehet. Másik orvoshoz kellene vinni őket, de gyorsan (aki nem elégszik meg a "valami bélbaj-al), és megvizsgáltani mindegyiket.
2009. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

már valamiféle mérgezésre is gondoltunk...

de talán az drasztikusabb tünetekkel járna, nem?

(véres hányás, széklet)

2009. máj. 27. 14:09
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A féregtelenités nagyon fontos!Bélfertözés lehetett szerintem,persze csak ha nem ettek meg valami mérget.Most nem tudom de valamelyik bélfertözés halálos,a másiktól megmenthetö a kutya."Vékony vagy vastag bél"
2009. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!