Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy bullterrier?

Boxer vagy bullterrier?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyust, de nem tudok dönteni. mindkét kutya nagyon tettszik. nem első kutyus lenne, és fajtamentőktől vagy menhelyről hoznám. vannak esetleg személyes tapasztalatotok? melyiket választanád?
2012. jan. 19. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő tündéri. Nekem a bullterrier a nagy kedvencem, én azt választanám.
2012. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem bullterrierem van.

Édes imádom, de készülj fel, nem egyszerű nevelni, szörnyen önfejű és baromi sértődékeny.

Sőt bosszúálló!

Napi 1-2 óra törődés, meghálálja hidd el, sőt olyan vicces dolgokat is csinál, h órákon át nevetsz rajta (megnevettet direkt)


Ő tudja ha elkezdi kergetni a farkát és közben röfög meg böfög akkor én mindíg dőlök a röhögéstől. Addig csinálja amig nevetek rajta!

Érdemes tényleg, én is bullterrierre szavazok!

2012. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

A boxernek sok mozgás kell.

BULLTERRIER MÉG EGY SZAVAZAT.

2012. jan. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a boxerre szavazok :) Habár amúgy vizslapárti vagyok, de a boxer az egyik legcsaládbarátabb kutya a világon. Ahány boxert ismertem, mindegyik imádta a gyerekeket, játékos volt, és nagyon értelmes. Szerintem sokoldalúbb kutyák, mint a bullterrier, bár valóban nagyobb a mozgásigényük.
2012. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én boxer párti vagyok, de imádom a bullt is. Tényleg sokoldalú, rendkívül jó fej kutyák, ha nem lennének ki kéne őket találni.


OFF:

Boxert menhelyen annyira nem lehet találni, mert a fajtamentők át szokták venni őket, viszont onnan kutyát elhozni... Nem elrettentés képpen, de jobban kikérdeznek, mintha a rendőrségen lennél.

Mi is szerettünk volna egyet örökbefogadni, egyszer elmentünk megnézni a kutyákat, iszonyat aranyosak, kedvesek, bociszeműek: 90%-át hazahoztam volna. Tartási körülmény borzalmas volt számomra és az is ahogy velünk bántak. A fiatalok jó fejek voltak, jól elbeszélgettünk, segítettek kutyát választani, hogy melyik is illene hozzánk, azt elvittük sétáltatni, ha már ott vagyunk alapon rajta kívül még pár másikat is, hogy mozogjanak.... De az úgymond vezetők, úgy bántak velünk, mintha lopni mentünk volna oda.

Ráadásul 3-4x vissza kellett volna menni látogatni, hogy bizonyítsunk nekik, hogy szeretnénk azt a kutyát. Sajnos az ország másik feléből ez elég drága mulatság (kb 20e Ft volt ez az egy út is üzemanyagköltségben). Ezt nem tudtuk megtenni, de mondtuk, hogy bármikor bárkit szívesen látunk az otthonunkban, jöhet ellenőrizni, vagy csak ha arra jár egy csésze kávéra, küldünk képeket...

A végén meguntuk a kukacoskodást, lemondtunk az örökbefogadásról és vettünk egy egy küllemhibás kölyköt. Aki azóta is boldogít minket.

2012. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Off témához szólván, én se értem, mért kell ennyire szigorúan állniuk ehhez a témához a fajtamentőknek, mert ez már tényleg túlzás. pont hogy így csak elijesztenek mindenkit a befogadástól. De azért még mindig jobb, mint az Illatos út, ahol szintén úgy kezelnek mintha lopni mennél, és még esélyed sincs, hogy megismerkedj a kutyával, aki utána lehet hogy még 15 évig a társad lesz. Tehát a másik véglet szerintem rosszabb. Az illatosra nagyon sok kutyát visznek vissza pont emiatt, mert nem tudtak előtte megismerkedni vele. Fajtamentőkhöz nem hinném, hogy sok kutya kerül vissza. :)
2012. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Martina11 válasza:

Boxer,boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooxer

a világ legjobb kutyája!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a boxerre voksolnék :)
2012. febr. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!