Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek hogy bírja a kutyátok...

Nektek hogy bírja a kutyátok a fésülést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel kölyökkora óta rendszeresen fésülöm, így jól bírja, de nem szereti. Ráadásul őt, mivel elég hosszú a szőre úgy kell fésülni, hogy az oldalán fekszik és így mind a két oldalán kibontani a szőrt. Eleinte ellenkezett, de most már egy nyikkanás nélkül tűri.
2012. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már 6 éves,de nem tudtam vele megszerettetni.Meglátja a fésüt és egyből elszalad.Persze jön,ha hívom,mert szófogadó okos kutya.Utána megsértődik és bevágja a dúrcát.Nagyon nagy a szőre,ezért sűrün kell fésülni és ezt minden alkalommal eljátssza.(Bishon H.)

Pedig utána jutalom falatkát is kap,hogy ne egy kellemetlen dolognak élje meg a fésülgetést.

2012. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól mert mióta nálam van minden nap átkefélem a szőrét. :)

2 éves spániel.

2012. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előző imádta, mindig jól átvakargattam utána, a jelenlegi szokja, az zavarja, hogy nem játszhat a kefével, hanem nyugton kell maradnia.
2012. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi 3 kutyánkból csak egy bírja. Az ő tesója még úgy-ahogy viseli, de a 3 kutyus, az már a fésű látványától is rosszul van. Egyszerűen nem tudom vele megszerettetni.
2012. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem az a gondom, hogy mostanában kicsit elhanyagoltam a fésülést, régebben teljesen nyugodtan szokta hagyni és most harap, ugat...pedig próbálom nagyon finoman csinálni
2012. jan. 20. 18:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Most egy pincsink van, de nem olyan hatalmas szőrű fazon, csak zászlói vannak. Először kissé hülyén nézett rám, de tűrte. Tudja ha hozom a kefét, engednie kell és utána játék van.

Régen is volt kétszer is pincsink a családban, azok is hagyták.

Volt egy tibeti terrierem, volt mikor megnyírattam, mert lusta voltam néha fésülni, és ha hetekig nem fésülöd befilcesedik, egy kabát lesz a szőréből. De volt mikor nagyon hosszúra lenőtt és fésültem 2-3 naponta, tűrte. Csak a kefét akarta elszerválni tőlem folyton. :)

2012. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajaj. Koppints az orrára és most erélyesen "nem szabad". Lökd vissza a fejét a földre, ne legyen fent, mert akkor ő irányít.

A mieink nagyon jól tűrik! :)

2012. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 maoamom ***** válasza:
Én is kiskora óta szoktatom, enyémnek is hosszú a szőre, reggel-este fésülöm neki. Szoktam a szőrére fújni kondícionáló sprayt, ezzel könnyebb a fésülés. Csak akkor nem bírja az enyém ha húzom a szőrét. Lehet a tiédnek rossz emléke van a fésűről és ezért nem akarja.
2012. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!