Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos tacskó-spicc...

Van egy 4 hónapos tacskó-spicc keverék kiskutyám és most próbálom pórázhoz szoktatni, de amikor rárakom a nyakörvet mindig lefekszik a földre és húzz hátra fele mit tegyek?

Figyelt kérdés
hogy taníthatnám meg neki a pórázhoz szoktatást?? :D♥
2012. jan. 20. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Először vedd a kezedbe a nyakörvet, engedd hogy megszagolja. Dicsérd meg. Aztán tedd a nyakára, úgy hogy nem kapcsolod be, csak rárakod. Közben simogatod a kutyát, és dicséred. Ha tűri, akkor leveszed róla, és nagyon megdicséred (jutalomfalat/simi...).Mára ennyi elég is volt. Másnap megint előveszed, megszagolja, rárakod, dicséred.És bekapcsolod. közben dicséred, ha nyugodtan tűri. És ennyi. Megjutalmazod, másnap ugyanígy végig csinálod, és mindig egy kicsit többet legyen rajta, és így tovább, míg meg nem szokja teljesen. A lényeg a fokozatosság, és a jutalmazás.
2012. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Vegyél neki hámot. Sokkal kényelmesebb. Mienk is hülyén néz ha a nyakörvre rakjuk a pórázt, de a hámot szereti. Bár néha így is szánkót játszik, azaz húzatja magát. :D

Pincsi keverék. Fressnapfban vettünk ezer valamennyi volt az ára,nem drága.

2012. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, mikor még pici volt a sajátom, hogy mikor nem figyelt, játszott vagy evett, ráraktam a nyakörvet és pár óráig rajtahagytam. Amikor észrevette, furcsálta, de hamar megszokta, hogy rajta van.

A jutalom falatos megoldás nagyon jó, nyugodtan próbáld ki.

2012. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt a baj de vettünk neki hámot és jobb lett mostmár megy ha rajta van de amikor ráteszem a pórázt akkor lefekszik és megvárja míg leveszem róla a pòrázt. Nekem spiccem van és alapból makacs ez a fajta...De tudom h h fogom megtanítani h ne uűljön le :

a pórázt ráteszem és leteszem a földre otthagyom had szokja meg. Miután megszokta kezembe veszem a pórázt é jutalom falatokkal magammellett tartom sétálás közben egy ideig ezt kell csinàlni vele ès utánna már mehet élesben

;-)

2012. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat:D máár meg is tanulta a pórázt jön mellettem csak ha pl vizes a járda akkor még nem nagyon akar de jutalom falatért jön :D♥
2012. jan. 22. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen bajunk volt mert a kutya húzatta magát és az út közepén leállt vettünk neki hámot azzal ment rendesen
2012. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszcsi♥
2012. febr. 4. 08:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Már amúgy rendesen jön velünk már nincs semmi gond de azért köszii♥ :DD
2012. febr. 4. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Azért ha tudsz egy képet mutatni róla, kiváncsi lennék a kis aranyosra! :)
2012. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!