Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kölyök kutyánk...

7 hónapos kölyök kutyánk nagyon húz sétánál, mit tegyünk? (többi lent)

Figyelt kérdés

ellentétes írányba menést próbáltuk de nem vált be, most flexivel sétáltatjuk, mert rövid pórázzal lehetettlen nagyon húz (nekünk nem rossz mert havaneseről van szó szóval nem rántana el) csak már fulldoklik és így nem fárad ki, nem mindig van lehetőségünk sőt elég ritkán elengedni hogy rohangáljon csak hétvégéken tudunk kimenni a parkba ahol elvan engedve a két kutya és jól kiszaladgálhassa magát,meg amikor rövid pórázon van akkor állandóan rágja és a másik kutyánkal akkar játszáni ,aki jön szépem a lábam mellett, amúgy tesóm kutyája ő kapta nyáron, de 1 hónapig rövid pórázzal sétáltatuk, mindig rengeteget próbáltuk fegyelmezni de nem sok sikerrel , amikor én sétáltatom a két kutyát akkor a séta végén (kb 10 perc) viszonylag jól viselkedik bár akkor is húz, de nem annyira..


mit tegyünk szerintetek??

(kutyasuli az drága ,ha megtehetném akkor elvinném oda..)


2012. jan. 25. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Felejtsd el a flexit.

2. Mit jelent a fegyelmezés?

3. Hámmal vagy nyakörvvel?

Tanács:Folytasd a fordulgatást oda vissza ha kell 1 órán keresztül is. Amúgy nekem csak párszor kellet csinálnom hogy mikor húzott meg álltam. De ha ez sem válna be akkor egy kicsit keményebb módszer ha enyhén megrántod a pórázt, de ne hátra hanem oldalra amin meglepődik.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert. :)

2012. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

amikor már látjuk hogy menne előre oldra rántunk egy kicsit rajta, de ez nem használ , meg a NEM szót is használjuk pl a póráz rágásnál abba is hagyja de utána újra csinálja..


akkor újra elkezdjük a fordulgatós módszert csak az a baj hogy reggel nem tudjuk megcsinálni mert én korán elmegyek suliba és tesóm viszi le a két kutyát és akkor is csak 10-15 percre..

ha lenne a közelünkbe olyan hely ahol mindennap ellehetne engedi az jó lenne de amíg hamar sötétedik nem tudjuk megoldani, szeptemberbe meg még oktoberbe még 5-6 kor is világos volt és kimentünk minden nap a parkba ,de most sajnos ez nem megoldható..majd csak tavasztól amikor egyre tovább lesz világos..

2012. jan. 25. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A pórázhoz szoktatáshoz semmi köze az elengedésnek. A flexivel erősíted benne azt, h húzhat kedvére. Nem tudom h eredetileg ki találta fel a flexit, de h máglyán égetném el, az tuti!


Tessék vele gyakorolni. Az rossz kifogás h korán kell kelni, akkor a szokottnál is korábban kell és van idő a kutyára. Mikor 6ra jártam dolgozni, akkor "gyárilag" 4:55-kor keltem. A kutyával 4:15kor. Fárasztó volt? Igen. Megérte? Természetesen.

2012. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

gyakorlunk még csak az a baj hogy tesóm nagyon hamar feladja én mondom neki hogy ne ,de ő igen amikor ő viszi a kutyákat mert én suliba vagyok akkor nem tudok rászólni hogy ne adja fel ,mert én tudom hogy kitartónak és türelmesnek kell lenni , az én kutyámnál elég volt pár változtatás és már mellettem jött ( hámot nyakörvre cseréltem a flexit sima pórázra 1 hét alatt már a lábam mellett jött és nem húzott)jó mondjuk ő már felnőtt volt ekkor, a kölyök meg kicsattan az energiától csak menne és menne , így nála eleve nyakörvvel kezdtünk..

de akkor tényleg neki állunk újból és csináljuk..


köszönöm a válaszokat

2012. jan. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!